TV Prima chce mít také své „Voyo“

úterý, 15. listopadu 2011, 10:02 TV MediaGuru

Internetový zábavní portál, spojený se svou značkou v televizním vysílání, chce mít v Česku i TV Prima.

Televize Prima připravuje podle informací MediaGuru.cz rozjezd internetového portálu, který by byl jakousi obdobou portálu Voyo, který provozuje konkurenční Nova. Prima byla zatím ohledně internetových aktivit opatrnější, pro příští rok by ale mělo dojít k určité změně v této strategii.

Prima pravděpodobně ke startu využije některého z projektů své mateřské skupiny MTG. Ve Skandinávii provozuje online službu ViaPlay, obdobný portál už vloni spustila mimo Skandinávii - v Bulharsku např. provozuje službu NovaPlay.

Přestože Prima nepatřila na poli nových médií k nejaktivnějším českým televizím, její generální ředitel Marek Singer nikdy netvrdil, že by Prima tuto oblast cíleně přehlížela. „Nejsme tahounem technologické inovace a myslím si, že těžko někdy budeme. Rozhodně ale nebudeme otálet, když uvidíme, že obchodní model s tím spojený má smysl,“ uvedl v červnovém rozhovoru pro MediaGuru.cz.

Konkurenční Nova, resp. CME zase plánuje svoji internetovou službu Voyo zpoplatnit, a to v pěti zemích, ve kterých je aktivní. Podle šéfa internetové divize CME Roberta Berza by mělo jít o měsíční poplatky, na základě kterých uživatelé získají přístup k neomezenému množství obsahu. Počet uživatelů Voyo dosahuje souhrnně ve všech zemích, kde působí, 1,2 mil. uživatelů (září 2011).

-mav-