Sidovský programovým ředitelem TV Barrandov

čtvrtek, 05. ledna 2012, 00:02 Lidé, TV MediaGuru

Program TV Barrandov od 1. ledna 2012 vede místopředseda představenstva a dosavadní ředitel vlastní tvorby a marketingové komunikace Janis Sidovský.

„Jde o logické vyústění úspěchů, kterých pan Sidovský se svým týmem dosáhl po roce řízení vlastní tvorby,“ uvedla generální ředitelka Janka Vozárová s tím, že v kompetenci Janise Sidovského nadále zůstává i marketingová komunikace TV Barrandov.

Janis Sidovský (43) působí v TV Barrandov od prosince 2007. V lednu 2008 se stal mluvčím stanice, od března 2008 působil jako ředitel marketingu a PR, v červnu 2008 byl zvolen místopředsedou představenstva Barrandov Televizní Studio a v říjnu 2010 převzal vedení vlastní tvorby stanice. Je autorem několika televizních projektů (např. show To byl náš hit, cyklus společenských dokumentů Tajemství, koncert Královen popu – Světla ramp: Pocta Barrandovu). „Sidovský vrátil na obrazovku soutěž Videostop a vlastní tvorba pod jeho vedením několikanásobně zvýšila výkon,“ uvedla TV Barrandov v oficiálním oznámení.

Do vedení čtvrté nejsledovanější stanice přišel se zkušenostmi z oblasti českého showbyznysu, kde v letech 1993 – 2007 působil jako manažer hvězd a promotér. Spolupracoval s řadou osobností české populární hudby a divadla, vedl marketing prvního nastudování muzikálu Dracula, podílel se na charitativních akcích Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 a Nadačního fondu Kapka naděje. Je držitelem 3 platinových desek.

-mav-