Dvořák: Podoba Událostí není definitivní

středa, 11. dubna 2012, 07:20 TV MediaGuru

Generální ředitel České televize Petr Dvořák nepovažuje novou podobu zpravodajské relace Události za definitivní.

Petr Dvořák to řekl na středečním zasedání Rady ČT. Za tři až šest měsíců chce pořad, který ČT představila 1. dubna, vyhodnotit.

"Novou podobu Událostí nepovažuji za finální a definitivní, budou se dále vyvíjet. První hodnocení, které bych chtěl udělat, bude přibližně za tři až šest měsíců," řekl. Podle něj diváci i odborníci zatím přijali změnu kladně.
"Sledovanost Událostí je jeden z parametrů, který nás do budoucna zajímá, není ale prioritní. Jako celek ve sledovanosti neklesly," dodal Dvořák s tím, že relace nyní poskytuje flexibilnější a aktuálnější zpravodajství než dříve.

Podle radního Jana Prokeše je změna Událostí nejvíce obsahově patrná v oblasti kvalitnějšího zahraničního zpravodajství. Naopak radní Antonín Bajaja považuje novou podobu relace za méně plynulou a působí na něj křečovitě. Všichni radní se ale shodli na tom, že na hodnocení nových Událostí je brzo.

Nové Události připravil nový zpravodajský tým pod vedením ředitele Zdeňka Šámala. Hlavním úpravou relace je její prodloužení na 44 minut ve všední den a 48 minut o víkendech. Události moderuje vždy jeden moderátor a jeden reportér.

S plánem změnit zpravodajství Dvořák loni do České televize nastupoval. Jeho cílem je, aby nové Události měly podíl na sledovanosti kolem 33 procent. Začátkem dubna to bylo 28 procent.