Guardian prý skončí s papírovým vydáním

úterý, 26. června 2012, 12:40 Tisk MediaGuru

Britský mediálním trhem se šíří informace o tom, že deník Guardian bude v reakci na špatné hospodářské výsledky vycházet od roku 2013 pouze online. Vydavatel to odmítá.

Z britského tiskového trhu má příští rok odejít deník Guardian. Tradiční značka novin, které vycházejí již 191 let, prý zůstane pouze internetovému serveru. Zprávu ve svém vydání ze 24. června přinesl nedělník The Sunday Times.

Vydavatelství Guardian Media Group (GMG) informaci popřelo s tím, že se jedná o absurdní spekulaci. Mluvčí mediálního domu připustil pouze plánovaný větší důraz na digitální část portfolia. Informace o tom, že GMG bude muset kvůli nedobrým finančním výsledkům propouštět a zavírat vybrané projekty, se přitom na britském mediálním trhu šíří již nějaký čas.

Firma v posledních třech letech prodělala 250 milionů liber. V očekávání další 45milionové ztráty v letošním roce již dříve anoncovala plány na vnitřní restrukturalizaci. Jejím prvním výsledkem je tento týden dokončený odprodej všech rozhlasových stanic skupiny. GMG také zvažuje další kroky v započaté expanzi na americký trh.

Samotný deník, jehož ověřovaný prodej dosahuje 230 tisíc výtisků denně, se na rozvoj digitálních aktivit v posledních letech soustředil. Obsah webu, který je druhým nejoblíbenějším zpravodajským serverem ve Velké Británii, není uzamčen a noviny nedávno uvedly populární aplikaci pro čtení v prostředí Facebooku. V nabídce mají i placené aplikace pro mobilní telefony a tablety.

-ptv-