Deníku pro tablety The Daily hrozí konec

pondělí, 16. července 2012, 07:20 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Murdochova News Corp. není spokojena s výsledky The Daily. O budoucnosti prvního světového deníku pro tablety se rozhodne po listopadových volbách v USA.

Když elektronický deník určený majitelům tabletů v únoru 2011 začínal, představitelé News Corp. hovořili o revoluci v konzumaci zpravodajství. Po pouhých 18 měsících však titíž na projekt zvolna mění názor.

The Daily, který pro mediální korporaci znamená ztrátu 30 mil. dolarů ročně, bude s jistotou vycházet jen do listopadu tohoto roku. Čtyřměsíční vnitrofiremní ultimátum je spjato s americkými prezidentskými volbami, jakožto hlavní politickou a zpravodajskou událostí letošního roku. Pokud do té doby deník své výsledky nezlepší, News Corp. bude rozhodovat, jak s projektem dále naložit. A ve hře je, dle zdrojů týdeníku New York Observer, který zprávu koncem minulého týdne přinesl, také úplné ukončení projektu.

Přestože v reakci na nízký počet předplatitelů prošel The Daily již několika inovacemi, přilákat uživatele tabletů se mu stále nedaří. Na vině je především konkurence, a to jak klasických zpravodajských serverů, tak bezplatných aplikací, které působí jako agregátory zpráv (např. Flipboard, Pulse News). Odhaduje se přitom, že aby byl v černých číslech, potřebuje projekt přibližně 750 tisíc pravidelných abonentů.

Dle posledních informací z února letošního roku měl deník 100 tisíc předplatitelů a 250 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně. Přibližně stejný počet čtenářů pak minulý týden zmínil i Jesse Angelo, když reagoval na, dle jeho slov pomlouvačné, zprávy o hrozícím konci projektu. Nepřímo tak potvrdil odhad některých analytiků, že tabletový deník selhává především v akvizici nových čtenářů.

Elektronický deník je v nabídce za 99 centů týdně, nebo 40 dolarů ročně.

-ptv-