Mediaservis se prodává, kupec může být znám v září

pondělí, 20. srpna 2012, 07:31 Tisk MediaGuru

Do společnosti Mediaservis, zaměřující se na rozvoz předplacených periodik, by mohl v září vstoupit nový vlastník.

Společnost Mediaservis, která se zaměřuje na rozvoz předplacených periodik, má změnit vlastníka. Dosavadní akcionáři se rozhodli z firmy vystoupit a aktuálně se rozhoduje o novém vlastníkovi. "V současné fázi se nacházíme ve finálové fázi rozhodování, ke kterému by mělo dojít během září," potvrdil MediaGuru.cz jednatel Mediaservisu Michal Koliandr. Přestože se na konci minulého týdne objevila informace, že nový vlastník je už známý, Koliandr tuto informaci popřel. "O konečném vítězi tendru zatím nebylo rozhodnuto," řekl. Jaké společnosti jsou ve hře, však neupřesnil. Dodal pouze, že jde jak o finanční, tak strategické partnery.

Proces hledání nového vlastníka následuje poté, co se Mediaservis dostal do nelehké situace po odchodu dvou svých klíčových zákazníků. Firmu, na jejímž vlastnictví se spolupodílejí také vydavatelé, už vloni opustilo regionální vydavatelství Vltava-Labe-Press a letos v červenci vydavatelství Economia. S distribucí předplacených výtisků přešly zmíněné společnosti ke konkurenční České poště. Od Mediaservisu letos odešly také Haló noviny. Jejich náklad ale není auditován ABC ČR, takže není známo, jak velký objem předplatného tvoří prodaný náklad deníku. U Hospodářských novin, stejně jako u regionálního Deníku představují předplacené výtisky důležitější část z celkového prodaného nákladu.

Stávajícími akcionáři Mediaservisu jsou německá společnost F-Log Media Holding (51 %) a dále firma Distribuční Holding (49 %), v níž mají účast vydavatelé tisku - Mafra, Vltava-Labe-Press a Economia.

Pro Mediaservis představuje poskytování služeb vydavatelům v oblasti doručování periodického tisku hlavní náplň její činnosti. V roce 2010 tvořily tržby z této činnosti necelých 800 mil. Kč (768 mil. Kč) z celkového obratu firmy ve výši 1,23 mld. Kč.

-mav-