NetMonitor přichází s měřením reklamních kampaní

pondělí, 03. září 2012, 05:58 Internet & Mobil MediaGuru

Měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor se rozšiřuje o službu, která dodá informace o zásahu online reklamních kampaní.

Mohou ji využít zejména mediální agentury a zadavatelé internetové reklamy, kteří tak zjistí, zda oslovili skutečně ty cílové skupiny, které plánovali. Projekt má název AdAudit a bude zprovozněn začátkem září.

NetMonitor přináší informace o tom, kolik lidí navštěvuje měřené internetové stránky a o jaké návštěvníky se jedná. Je oficiální „jednotnou měnou“ pro plánování inzertních rozpočtů na českém internetu. Nový projekt AdAudit na NetMonitor poskytuje srovnatelná data o počtech a profilu uživatelů, ale namísto webových stránek je zaměřen na reklamní kampaně. Zadavatelé online reklamy se tak dozví, kolik reálných uživatelů vidělo jejich kampaň, jací lidé přišli s reklamním sdělením do kontaktu, na kterých webech a inzertních pozicích nebo kdo na reklamu klikl. Nabízí se jim tak možnost ověřit si skutečný zásah kampaně a do detailu zjistit i zásah každého reklamního umístění.

AdAudit je dalším z projektů, které zaštiťuje Sdružení pro internetovou reklamu. Realizátorem je stejně jako v případě výzkumu NetMonitor digitální výzkumná agentura Gemius. Při analýze kampaní se využívají data a postupy NetMonitoru, takže výsledky jsou s daty o návštěvnosti stránek kompatibilní. AdAudit nabízí možnosti analýz cílových skupin, demografické (věk, pohlaví, vzdělání), geografické (velikost sídla, region) i sociální (příjem, ekonomická aktivita, ABCDE klasifikace).

„AdAudit poskytuje na českém trhu dosud nedostupná data o sociodemografickém profilu uživatelů zasažených online reklamní kampaní.  Díky tomu mohou zadavatelé reklamy zjistit, zda jejich kampaň dosáhla požadovaného zásahu v cílové skupině a zda neoslovila i jiné skupiny uživatelů, které by měly o jejich produkt či službu zájem,“ říká Josef Richtr, Research Manager společnosti Gemius. 

Kampaň lze analyzovat v období až tří měsíců a výsledky dostávat ve stručné podobě průběžně nebo podrobné po skončení kampaně. Více informací se dozvíte na stránkách projektu http://www.adaudit.cz.

-mav-