Motejlek: Média budou patřit Soukupovi a Babišovi

úterý, 06. listopadu 2012, 19:59 Aktuality MediaGuru

Novinář a publicista Miroslav Motejlek se domnívá, že česká média do budoucna ovládnou Andrej Babiš a Jaromír Soukup.  Motejlek to řekl na úterní konferenci Czech Internet Forum (CIF), kde vystoupil se svým pohledem na českou mediální a internetovou scénu.

Její stav celkově nepovažuje za dobrý, hodnota mediálních firem se snižuje a trhu chybí akvizice.  Českému internetu vládnou stále stejní hráči – firmy Seznam.cz, Google, Centrum Holdings a zpravodajský server iDnes.cz. „iDnes.cz možná doplácí na to, že je součástí mediální skupiny Mafra,“  myslí si Motejlek. Finanční kondici Centrum Holdings nepovažuje za nejlepší. K největším hráčům řadí také skupinu Allegro Group, jejíž majitel – jihoafrický Naspers, postupuje podle jeho mínění cílevědomě a do budoucna je potřeba s tímto hráčem počítat. „Za svým cílem jdou agresivně, ale vyplácí se jim to,“ řekl.

Jaromíra Soukupa a Andreje Babiše označuje za rozhodující podnikatele českých médií do budoucna. Soukupovi má pomáhat jeho znalost reklamního prostředí a schopnost dosáhnout výhodných podmínek, Babiš je v neustálém hledání po dalších akvizicích, řekl účastníkům konference CIF 2012.

-mav-