POPAI ocenila nejlepší komunikaci v místě prodeje

středa, 28. listopadu 2012, 07:30 Outdoor MediaGuru

Středoevropská kancelář POPAI rozdala ceny za nejlepší prostředky komunikace a reklamy v prodejních místech.

Soutěž POPAI Awards je již tradičně považována za vrcholnou událost oboru marketing at-retail. V letošním ročníku soutěže se představilo 68 exponátů v 18 soutěžních kategoriích. V souladu s aktuální působností oboru in-store marketingu a jeho hlavními trendy soutěžily kromě tradičních POP materiálů, podpůrně propagačních předmětů a prostředků pro vybavení obchodů také systémy digitální a multimediální komunikace, projekty zážitkového marketingu, integrované in-store projekty a další.

Nejúspěšnějším projektem soutěže se stal playtable  Sony, jehož autorem a přihlašovatelem je společnost UNiBON. Tato in-store realizace získala nejen absolutní vítězství v soutěži, ale také cenu za nejlepší materiálovou a technickou inovaci a rovněž zvítězila v kategorii „Elektronika“.  Playtable byl speciálně vyvinutý pro společnost Sony Europe a je určený do showroomu prodejny Alza.cz. Cílem projektu bylo zvýraznit produkty klienta a nabídnout možnost rychlé a snadné změny zaměření dle potřeby propagace produktových řad, a to zejména pro digitální fotoaparáty, notebooky nebo tablety. Centrální logo a barva podsvícení jsou měnitelné dle právě probíhající promoční akce na konkrétní produkty. Jeden  playtable tedy dokonale obsáhne na minimálním prostoru vystavení hned několika významných částí produktových řad klienta.

K nejvíce oceněným projektům soutěže patřil také projekt Czech shop London 2012 od společnosti Moris design, který zvítězil v kategorii „Shop in shop“ a rovněž mu byla udělena cena za kreativitu. Výstavní a prodejní stánek, který byl vyroben pro společnost Alpine Pro, byl začleněn do celkového konceptu „Českého domu“ na letních olympijských hrách v Londýně. Design stánku vychází z původního konceptu Alpine Pro Organic. Zadáním bylo vytvoření reprezentativního prostředí pro setkávání s návštěvníky, prodej olympijské kolekce Alpine Pro a oficiálních suvenýrů, proto je stánek řešený jako maximálně otevřený prostor, který vybízí k návštěvě.

Atmosféru stánku dokreslují otevřené boční a čelní stěny s otevřeným prosvětleným stropem, který dodává stánku potřebnou lehkost. Zadní část stánku slouží jako sklad a provozní zázemí. Ve stánku jsou použité textury s Kupkovými motivy na bílém pozadí, které celkově stánek prosvětlují a dodávají mu pozitivní nádech. Tím se protínají symboly výpravy českých olympioniků s dodavatelem jejich oblečení. Stánek je plně zabezpečen proti krádeži, je demontovatelný a díky modulárnímu provedení je možné měnit jeho velikost.

Kartonový stojan „Lipton stojan ¼ paletový“ od společnosti Authentica byl v soutěži vyhodnocen jako nejlepší POP materiál na bázi papíru a zároveň se stal vítězem v kategorii „Nealkoholické nápoje“. Display byl vyroben pro společnost Unilever. Největší důraz byl kladen na zvýšení vizibility produktů „Lipton - pyramidové čaje“ na moderním trhu. Při vývoji tohoto stojanu vycházeli designéři z tvaru pyramidy, kterou mají nové čaje Lipton. Stojan, do kterého lze umístit 14 kartonů s čaji Lipton, je funkční, snadno složitelný, tvarově neotřelý a díky grafice také nepřehlédnutelný.

Všechny oceněné projekty POPAI AWARDS 2012 mohou soutěžit za zvýhodněných podmínek v  celoevropské soutěži POPAI AWARDS Paris 2013, která se uskuteční 28. března 2013 v Paříži.

Přehled cen podle kategorie

kategorie projekt přihlašovatel
Automobily Opel Combo Slide Dekor
Potraviny Lindt Display Willson & Brown Czech
Nealkoholické nápoje Lipton stojan ¼ paletový Authentica
Alkoholické nápoje a tabák Stojan Kozel Dago
Drogerie, kosmetika Avène display Willson & Brown Czech
Hobby LED LENSER LEATHERMAN prezentační display Moris design
Domácí potřeby Stojan Tassimo Dago
Služby ING pojišťovny - prodejní kiosek Moris design
Elektronika Sony - playtable pro Alza.cz Unibon
Sport, osobní potřeby a příslušenství Porsche Design Monolith a vitrína Dekor
Digitální komunikace, inovativní materiály Transparent LCD Panel 3M Česko
Světelná komunikace Světelná reklama Semtex Authentica
Vybavení interiérů obchodů ALPINE PRO Shop Concept ORGANIC Moris design
Shop in shop Czech shop London 2012 Moris design
Reklamní a dárkové předměty Chromotion Rathgeber
Prostředky pro služby podpory prodeje Promostolek Radox Dago
Dovoz Coolio Promoangel
Integrované in-store projekty, zážitkový marketing Fidorka - vykutálená Fidorka Divize StarLink, Starcom MediaVest Group

-kch-