Mafra má další akvizici na internetu, koupila Retail Info

pátek, 14. prosince 2012, 14:48 Internet & Mobil MediaGuru

Po akvizici AAAPoptávka.cz získává Mafra druhou internetovou firmu – Retail Info.

Mediální skupina Mafra dále rozšiřuje své portfolio služeb na internetu. Koupila společnost Retail Info, která je se svým portálem Akčníceny.cz lídrem na trhu databází letáků obchodních řetězců.

Služba už více než dvanáct let pomáhá uživatelům při hledání nejlevnějšího zboží na trhu. Za poslední tři roky vzrostl její zásah o více než polovinu. „Strategie mediální skupiny Mafra spočívá v posilování tržní pozice na tiskovém i internetovém trhu. V digitální oblasti budeme sledovat dvojí strategii dalšího růstu: posilování našich obsahových portálů a rozšíření nabídky služeb v segmentu B2C. Akvizice Retail Info s portálem Akčníceny.cz dokonale zapadá do této strategie a umožňuje společnosti Mafra posílit svou pozici díky nabídce osvědčených služeb,“ uvedl Johannes Werle, CEO a předseda představenstva mediální skupiny Mafra.

Portál Akčníceny.cz má zhruba 450 tisíc reálných uživatelů měsíčně. Mafra plánuje tuto službu dále rozšířit mezi širokou veřejnost a využít k tomu dosah téměř čtyř milionů uživatelů na webech své divize Mafra Digital (iDNES.cz, Lidovky.cz, Metro.cz).

„Na druhé straně získávají naši stávající klienti především z oblasti FMCG a obchodních řetězců další možnost cílené marketingové komunikace," dodal obchodní ředitel společnosti Mafra pro on-line Jiří Otevřel.

Akvizice společnosti Retail Info je tento podzim druhou investiční aktivitou mediální skupiny Mafra. V říjnu koupila většinový podíl ve společnosti AAAPoptávka.cz.

-mav-