The Washington Post zpoplatní internetovou verzi

úterý, 04. prosince 2012, 06:44 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Poslední z velkých amerických deníků, The Washington Post, zpoplatní internetovou verzi.

Vlivný americký deník The Washington Post se příští rok stane dalším listem, za jehož informace budou uživatelé internetu platit. Oznámil to ve čtvrtek list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje blízké redakci washingtonského deníku. Ke zpoplatnění by mělo dojít zřejmě ve druhém pololetí.

The Washington Post je jedním z posledních velkých amerických listů, jehož internetová verze je k dispozici zdarma. Stejně jako ostatním tištěným médiím, i tomuto listu ale klesá náklad a reklamní výnosy jsou nedostatečné. Deník za prvních devět měsíců letošního roku vykázal provozní ztrátu ve výši 56,3 milionu dolarů.

Čtenáři internetové verze washingtonského listu budou mít možnost nejprve si několik článků zobrazit zdarma, než budou vyzváni k uhrazení poplatku. Současně se zpoplatněním internetové verze se zvýší i cena novin ve stáncích.

K zavedení internetových poplatků se uchýlila už většina velkých amerických novin. Mezi prvními byl list The Wall Street Journal, před rokem a půl k této praxi přistoupil i The New York Times. Tyto noviny mají nyní 500.000 digitálních předplatitelů a jejich model zpoplatnění experti označují za příklad pro ostatní.