SPIR vypsal tendr na měření internetu

pátek, 18. ledna 2013, 07:40 Internet & Mobil MediaGuru

Profesní internetová organizace začala připravovat výběrové řízení pro další fázi hlavního tuzemského internetového výzkumu.

Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) vypisuje výběrové řízení na měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor v období 2015-2017. Současná tříletá vlna projektu realizovaná společností Gemius probíhá do konce roku 2014.

Lhůta pro podání nabídek končí 19. dubna, došlé nabídky budou hodnoceny dedikovanou výběrovou komisí SPIRu. Vyhlášení výsledků výběrového řízení je plánováno na listopad, rok 2014 je zamýšlen na přípravu další vlny měření.

Smyslem NetMonitoru je dodávat trhu auditovaná data o návštěvnosti a sociodemografii internetových médií pro plánování on-line reklamních kampaní.

Poslední výběrové řízení na zajištění měření internetu sice vyhrála společnost ComScore, nakonec byla ale výzkum svěřen společnostem Gemius a Mediaresearch. Lze předpokládat, že zmíněné společnosti se přihlásí i do nového tendru. Otázkou je, zda se jej bude chtít zúčastnit americká společnost a zda si český trh po minulé zkušenosti vyhodnotí jako zajímavý.

-mav-