Mafra jedná s T-Mobile o virtuálním operátorovi Mobil.cz

čtvrtek, 14. března 2013, 19:45 Internet & Mobil MediaGuru

Po společnosti Ringier Axel Springer CZ by se dalším viruálním operátorem z řad mediálních firem mohla stát skupina Mafra.

Vydavatelství Mafra jedná se společností T-Mobile o vytvoření virtuálního mobilního operátora. Mohl by se jmenovat Mobil.cz, jako jeden ze serverů Mafry, který se zabývá mobilními technologiemi. Podpis smlouvy je prý otázkou několika týdnů, vyplývá z informací ČTK, které firmy nechtěly komentovat.

„Zatím to nemůžeme komentovat,“ reagovala mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová. „V současné době potenciál případného projektu virtuálního operátora analyzujeme. Samozřejmě diskutujeme se všemi operátory na trhu, ale spekulace o konkrétní realizaci jsou předčasné,“ řekl ČTK člen představenstva Mafry Roman Latuske.

Konkurenční Ringier spustil s Telefónikou loni v listopadu prvního tuzemského virtuálního operátora BLESKmobil, který za tři měsíce získal přes 100 000 zákazníků. Vsadil přitom na nízké ceny a jednoduché služby.

S T-Mobilem se na virtuálním operátorovi dohodla již firma GTS, která jej chce zaměřit na služby pro firemní zákazníky. Svůj záměr působit jako virtuální operátor oznámili například distributor energií Centropol, provozovatel sítě CDMA U:fon, hovoří se i o obchodním řetězci Tesco, České poště nebo UPC. S každým mobilním operátorem v současnosti podle důvěryhodného zdroje jednají minimálně dva nebo tři zájemci.

Vznik virtuálních operátorů částečně uspíšila aktivita Českého telekomunikačního úřadu, který chce pro mobilní firmy v rámci regulace mobilního trhu zavést povinnost zveřejnit velkoobchodní nabídku. Slibuje si od toho zvýšení konkurence. V minulosti operátoři nechtěli zájemce do svých sítí pustit.

Prvním virtuálním operátorem v Česku je vydavatelství Ringier Axel Springer CZ, které se spojilo se společností Telefónica.