TV Metropol je v insolvenčním řízení

čtvrtek, 14. března 2013, 16:50 TV MediaGuru

Provozovatel regionální TV Metropol a bývalé TV Pětka, společnost Metropol TV, je kvůli nezaplacení nájmu v insolvenčním řízení.

Se společností Metropol TV, provozovatelem TV Metropol a TV Pětka, bylo zahájeno insolvenční řízení kvůli neuhrazenému nájmu ve Francouzské ulici. Výše dlužné částky včetně poplatku z prodlení je 349.300 Kč. Vyplývá to z materiálů zveřejněných v Insolvenčním rejstříku. Vysílání televize Metropol převzalo vydavatelství Mladá fronta, TV Pětka ukončila začátkem února vysílání. Vyjádření Mladé fronty se ČTK zatím nepodařilo získat.
Insolvenční řízení bylo zahájeno na základě návrhu společnosti Retro Cafe, která v ulici Francouzská 4 provozuje restauraci a hudební klub. Na stejné adrese vysílaly obě stanice.

Společnost Retro Cafe současně podala návrh na omezení nakládání s majetkem společnosti Metropol TV jen se souhlasem předběžného správce.

Krajský soud v Českých Budějovicích, kde má Metropol TV sídlo, vyzval společnost, aby se k usnesení do 15 dnů od doručení vyjádřila. Společnost Retro Cafe ve věci zastupuje advokát Viktor Pavlík.

Metropol TV se dostala do finančních problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel o víkendu náhle zemřel.
Signál Televize Metropol pokrývá celou Prahu a 65 procent Středočeského kraje. To představuje zhruba 2,2 milionu obyvatel ČR.

Nový majitel Mladá fronta chce programovou skladbu TV Metropol zachovat a zaměřovat se na zpravodajství, publicistiku a dokumentární pořady. Nové pořady chce vydavatelství podpořit marketingovou kampaní a speciální promoakcí.