Nova a Atmedia byly v květnu nad loňskými čísly

úterý, 04. června 2013, 16:12 TV MediaGuru

Skupina Nova a Atmedia vylepšily svůj podíl oproti loňsku. Ve srovnání s dubnem rostla ČT.

Přenosy z hokejového mistrovství světa na sportovním kanále ČT Sport přispěly k tomu, že souhrnný podíl kanálů ČT se v květnu ve srovnání s dubnem zvýšil nejvíce ze všech stanic. Ve skupině diváků 15+ si všechny kanály ČT v květnu polepšily oproti dubnu o 2,3 procentního bodu, v mladší skupině 15-54 dokonce o více jak tři procentní body.

Lepších výsledků než v dubnu dosáhla v květnu také společnost Atmedia, a to zejména ve skupině 15+. Pomohlo ji začlenění hudební stanice Šlágr TV.

V podílu na sledovanosti si naopak v květnu oproti dubnu pohoršily skupina Prima (-1,3, D15+), Nova (-0,91, D15+) a TV Barrandov (-0,24, D15+).

Ve srovnání s loňským květnem je ale situace jiná: skupina Nova stále zůstává nad svým loňským výkonem. V letošním květnu je na tom oproti loňskému květnu lépe o 1,35 procentního bodu (15+), resp. o více než tři procentní body (15-54). V hlavním vysílacím čase je nárůst Novy patrnější, když ve své primární cílové skupině dosáhla zvýšení o 3,5 procentního bodu oproti loňskému květnu.

V podílu na sledovanosti rostla meziročně také Atmedia, nejvíce ve skupině 15+ (+1,66).

Meziroční snížení je nejpatrnější u skupiny Prima, podíl oproti loňskému květnu snížily také Česká televize a TV Barrandov.

Podíl na sledovanosti TV skupin , V/2013, 15+/15-54

Zdroj: ATO-Mediaresearch

-mav-