Novou mluvčí České televize bude Alžběta Plívová

středa, 10. července 2013, 18:04 Aktuality MediaGuru

V návaznosti na avizované změny v oblasti oddělení Komunikace a marketingu České televize nastoupí k 15. červenci na pozici tiskové mluvčí Alžběta Plívová. Vystřídá tak Michaelu Fričovou, která se v České televizi bude věnovat oblasti charity a podpory neziskového sektoru. Nová tisková mluvčí vzešla z otevřeného výběrového řízení, které bylo vyhlášeno 19. dubna a do něhož se přihlásilo více než sto uchazečů.

Do veřejného výběrového řízení na pozici tiskové/ho mluvčí/ho se přihlásilo celkem 105 uchazečů. Součástí pětikolového výběrového řízení byl videopohovor, vypracování případové studie a úkolu z oblasti komunikace dle zadání. Čtyři vybraní kandidáti pak absolvovali kamerové zkoušky a odborný pohovor s ředitelkou Komunikace a marketingu.

Alžběta Plívová má dlouholeté profesionální zkušenosti z oblasti komunikace a PR. Vykonávala pozici vedoucí tiskového oddělení a tiskové mluvčí politické strany Top 09. Vystudovala český jazyk a literaturu na University College London a na Univerzitě Karlově, kde nyní dokončuje postgraduální program.

-kch-