P. Fundová: Odbory zcela respektuji, Brezina ale firmu poškozuje

středa, 31. července 2013, 21:49 Tisk MediaGuru

Šéf odborů Ivan Brezina nesmí docházet do firmy. Označuje to za útok na odbory. Vedení to odmítá.

Napětí ve vydavatelství Burda Media 2000 mezi redaktorem magazínu Maxim Ivanem Brezinou a managementem firmy pokračuje. Brezina informoval v pondělí zaměstnance Burda Media 2000 o založení odborové organizace a stal se předsedou jejího výboru. V dopise, který zaměstnancům rozeslal ve středu navečer, nově informuje o tom, že mu zaměstnavatel oznámil „překážku v práci“ a zakázal vstup na pracoviště. Zaměstnavatel podle informací uvedených v dopise zároveň požádal odborovou organizaci o souhlas s okamžitým zrušením jeho pracovního poměru pro hrubé porušení pracovních povinností a poškozování dobrého jména firmy.

„Oba body jsem na místě odmítl a dokumenty jsem nepřevzal. Nejsem tedy "vyhozen", vedení firmy se o to pouze pokouší a hledá účelově podpásové metody, jak toho dosáhnout. Nejde o útok na mne osobně, ale na odborovou organizaci jako celek. Na dnešním jednání se kolegové rozhodli souhlas s mou výpovědí neudělit,“ uvádí dále ke středečním událostem v oznámení zaměstnancům Brezina s tím, že odborová organizace Burda Media 2000 vyhlašuje stávkovou pohotovost.

Jednatelka společnosti Burda Media 2000 Petra Fundová odmítla, že by útočila na odborovou organizaci jako takovou. „Naopak, odbory respektuji a jsem připravena s nimi spolupracovat. Na založení odborové organizace mají zaměstnanci právo, které jim rozhodně neupírám. To jsem také zaměstnancům řekla. Na dnešním setkání v redakci jsem ochotu s odbory spolupracovat deklarovala před všemi přítomnými redaktory,“ uvedla ke svému postoji k odborové organizaci.

Zároveň potvrdila, že redaktor Brezina pro překážku v práci nemá docházet do budovy vydavatelství. „Plat bude dostávat,“ uvedla a doplnila, že přítomnost redaktora ve firmě není žádoucí kvůli poškozování dobrého jména firmy. „Informace, které se záměrně dostaly do médií, firmu poškodily. Je pochopitelné, že firma se musí proti takovému jednání bránit,“ uvedla. Odkazovala tak na pondělní dopis o založení odborů, ve kterém se objevily i kritické informace o situaci ve firmě. Důvodem ke zrušení pracovního poměru Ivana Breziny, o jehož souhlas zaměstnavatel žádá odborovou organizaci, není podle Petry Fundové samotný vznik odborové organizace, ale informace poškozující firmu, které pronikly na veřejnost. Obsah středečního dopisu, ve kterém Brezina hovoří o mobbingu, bossingu a šikaně ze strany vedení, označila za absurdní a lživé.

-mav-