Žebříček: Nejúspěšnější TV pořady pololetí

čtvrtek, 04. července 2013, 11:27 TV MediaGuru

Přinášíme žebříček nejsledovanějších pořadů prvního letošního pololetí. Objevují se v něm i pořady věnované prezidentským volbám.

Zpravodajské pořady, původní české seriály a filmy a pořady věnované první přímé prezidentské volbě se staly nejsledovanějšími na tuzemských obrazovkách v průběhu prvního letošního pololetí. Právě speciální pořady, věnované prezidentské volbě, se oproti loňskému prvnímu pololetí zařadily k nejsledovanějším televizním pořadům.

Stanice „velké trojky" táhnou vedle zpravodajských pořadů původní seriály: TV Nova se vedle Ordinace v růžové zahradě podařil start seriálu Doktoři z Počátků, Prima family se dlouhodobě opírá o Cesty domů, ČT1  na sebe v prvním pololetí přitáhla pozornost se sérií příběhů z cyklu Nevinné lži.

Žebříček oblíbenosti televizních pořadů se ale za rok příliš nezměnil. Menší televizní stanice se prosazují v případě mimořádných událostí: sportovní kanál ČT Sport tradičně bodoval s hokejovými přenosy z mistrovství světa, Prima Cool uspěla s přenosy z fotbalové Ligy mistrů, ČT24 byla mimořádně sledovaná v období prezidentských voleb a červnových povodní. Filmový Nova Cinema a TV Barrandov slavily největší úspěchy s původními českými filmy, případně seriály (Třicet případů majora Zemana).

TOP 15 nejsledovanějších pořadů, 1. pololetí 2013

TOP pořady na jednotlivých TV, 1. pololetí 2013

Zdroj dat: ATO-Mediaresearch, 1.1.-30.6. 2013

-mav-