První data: Dotyk si přečetlo přes 20 tis. čtenářů

středa, 18. září 2013, 19:07 Internet & Mobil MediaGuru

Mezi květnem a srpnem přesáhl počet unikátních čtenářů týdeníku Dotyk 20 tisíc.

Počet unikátních uživatelů, tedy čtenářů, kteří si stáhli a přečetli aspoň jedno číslo Dotyku mezi květnem a srpnem přesáhl 20 000, přičemž počet stažení čtečky je vyšší než 25 000, protože někteří čtenáři si stáhli Dotyk na více než jedno své dotykové zařízení. Uvedl to ve středu majitel vydavatelství Tablet Media Michal Klíma.

„Tablet Media poprvé zveřejňuje podrobná data o čtenosti tabletového týdeníku Dotyk. Tablet Media deklarovala, že na rozdíl od jiných vydavatelů bude zveřejňovat podrobná data o svých titulech. Tímto slib plní,“ dodal vydavatel.

Z průzkumu mezi čtenáři Dotyku v srpnu letošního roku, kterého se zúčastnilo 520 respondentů, vyplývá, že na jednom tabletu čte Dotyk průměrně 1,3 osoby. Obvykle to jsou rodinní příslušníci. Čtenáři přitom nečtou vždy jen poslední aktuální číslo, ale vracejí se i k dříve vydaným číslům, která mají stažená ve svém tabletu nebo si je mohou kdykoliv bezplatně stáhnout.

Celkový počet stažení Dotyku již překročil 80 tisíc. Za květen až srpen připadalo na jedno číslo více než 6 000 čtení, přičemž v měsíci srpnu to bylo 6 371 čtení na číslo. Nejčtenější bylo v srpnu číslo 15, jehož hlavním tématem bylo postavení vietnamské menšiny v ČR. Čteno bylo 8 197 krát.

Podle zveřejněných výsledků Media projektu v prvním pololetí roku 2013 vlastnilo v ČR tablet 9 % dospělé populace tedy cca 700 tisíc lidí. Vzhledem k rychlému růstu tabletů předpokládá Tablet Media, že jejich počet v ČR do konce roku 2013 přesáhne 1 mil. kusů.

„Když jsme zakládali společnost Tablet Media, neočekávali jsme, že za 4 měsíce oslovíme více než 20 tisíc čtenářů. Považujeme to za velký úspěch a důkaz, že časopisy připravované speciálně pro tablety mají budoucnost. Věřím, že Dotyk bude inspirací pro další vydavatele. Také proto Tablet Media výsledky zveřejňuje. Je důležité, aby si lidé zvykli časopisy na tabletech hledat a číst,“ uvedl Klíma.

Tabletový týdeník Dotyk vychází od května letošního roku. Dosud vyšlo dvacet regulérních čísel Dotyku. Ve středu vyšlo také mimořádné číslo věnované yachtingu. V nejbližší době vydá Dotyk i literární speciál. Dotyk je ke stažení zdarma na tablety a chytré telefony s operačními systémy iOS i Android.

-mav-