DigiZone.cz: Železný má být novým šéfem TV Barrandov

středa, 23. října 2013, 11:31 Lidé, TV MediaGuru

Zakladatel TV Nova Vladimír Železný má být novým generálním ředitelem TV Barrandov.

TV Barrandov má změnu oznámit ve čtvrtek. S odkazem na několik nezávislých zdrojů to dnes napsal server DigiZone.cz. Vladimír Železný se naposledy podílel na projektu oživení celoplošného multiplexu 4 a plnoformátové televize Pohoda.

Železný by podle serveru ve funkci nahradil majitele stanice Jaromíra Soukupa, který se generálním ředitelem TV Barrandov stal letos v červnu. Od té doby je výkonnou ředitelkou televize Marcela Hrdá. V TV Barrandov se od loňského června, kdy byla odvolána první generální ředitelka Janka Vozárová, vystřídali čtyři šéfové.

Podle prohlášení, na které se odvolávají servery Novinky.cz a iHNED.cz, má Železný oficiálně nastoupit 1. listopadu. „Vracím se ke své profesní lásce. Televize se u nás mezitím příliš neproměnily, ale svět kolem ano. A tak je to výzva. Chci pomoci přeskočit první laťku k úspěchu, a tou je desetiprocentní divácký podíl. Ale je to jen první skok. Ten další míří mnohem výš, jinak bych tu nebyl," uvedl Železný. Televize zatím informace nekomentovala.

Z multiplexu 4 se musel Železný stáhnout na nátlak TV Nova, která chtěla do této sítě umístit nové tematické kanály. Odmítala tak ale učinit, pokud by za sítí stál právě Železný. U televize Pohoda si Železný ponechal menšinový podíl v servisní společnosti Pohoda Top Media, uvedl DigiZone.cz.

Televize Barrandov spadá do portfolia společnosti Empresa Media, která mimo jiné vydává časopis Týden či Instinkt. Loňský podíl na sledovanosti TV Barrandov byl 5,2 procenta.