Maxim.cz v září na internetu vylétl, je skokanem měsíce

čtvrtek, 07. listopadu 2013, 11:15 Internet & Mobil MediaGuru

Internetové stránky magazínu Maxim v září dosáhly čtyřikrát větší návštěvnosti než v srpnu.

Internetové stránky pánského magazínu Maxim.cz vydavatelství Burda Media dosáhly v září největšího růstu ze všech webů sledovaných výzkumem NetMonitor. Oproti srpnu se návštěvnost měřená v počtu reálných uživatelů více než zčtyřnásobila, podobného nárůstu dosáhl web i v počtu zobrazených stránek. Zatímco v srpnu dosahovala návštěvnost necelých 23 tisíc RU a 249 tisíc page views, v září se vyšplhala na 102 tis. RU a 941 tis. page views.

TOP 5 webů s nejvyšším nárůstem návštěvnosti v září (vs. VIII/2013)

Podle Martina Marka, šéfa digitálních aktivit společnosti Burda, je důvodem nárůstu Maxim.cz změna v propojení se sociálními médii, zejména s facebookem a rovněž jiný styl a obsah příspěvků. Magazín Maxim, se kterým je web spojen, je mj. pořadatelem letité soutěže Holka od vedle, jejíž podpora na internetu včetně facebookové aplikace přinesla webu podle Martina Marka značný nárůst návštěvnosti. Burda počítá, že s podobnými aktivitami bude dále pokračovat.

Podle zářijových dat NetMonitoru se také na pozici druhého webu s nejvyšším počtem reálných uživatelů dostal server iDnes.cz, který tak přeskočil novinky.cz, dlouhodobě druhý web českého internetu.

TOP 5 webů českého internetu, září 2013

Zdroj: NetMonitor

-mav-