V říjnu překvapivě nejvíce omladily kanály ČT

úterý, 05. listopadu 2013, 08:57 TV MediaGuru

Říjen vyšel nejlépe ČT, v meziročním srovnání má stále nejlepší výsledky skupina Nova.

Televizní sledovanost v říjnu vyšla nejlépe stanicím České televize. Ve srovnání s letošním zářím si její kanály připsaly mírné navýšení podílu v celodenních i večerních časech, a to v obou sledovaných skupinách diváků 15+ a 15-54. Stalo se tak zejména zásluhou zpravodajského kanálu ČT24.meziročním srovnání se podařilo ČT navýšit podíl v hlavním vysílacím čase, především zásluhou kanálu ČT1. ČT se podařilo oproti loňskému říjnu omladit: jak zásluhou nového dětského kanálu ČT:D, tak hlavního kanálu ČT1, který nejvíce rostl v hlavním vysílacím čase 15-54.

Stanice skupiny Nova v říjnu oproti září mírně snížily podíl v hlavním vysílacím čase (15+ i 15-54). Ve své hlavní cílové skupině 15-54 si v celodenním vysílání vedly ve srovnání se zářím stabilně. Meziročně je sledovanost kanálů skupiny Nova stále o téměř tři procentní body nad úrovní října 2012, nejviditelnější navýšení se týká hlavního vysílacího času ve skupině 15+. Skupině pomáhají zejména nové kanály (Smíchov, Fanda, Telka) a stabilní nebo mírně lepší výsledek hlavního kanálu Nova.

Kanály skupiny Prima si v říjnu pohoršily jak v meziměsíčním, tak v meziročním srovnání. Patrnější pokles je v delším srovnání s loňským říjnem: zejména kvůli poklesu hlavního kanálu Primy je celkový podíl skupiny meziročně níž o cca tři procentní body. Snížení hlavního kanálu částečně kompenzuje v meziročním pohledu Prima Zoom, vyrovnat ho ale nestačí.

Rovněž TV Barrandov zaznamenala v říjnu snížení podílu jak ve srovnání s předcházejícím měsícem zářím, tak i v meziročním pohledu s loňským říjnem. O něco více ztratila TV Barrandov v hlavním vysílacím čase než v celodenním vysílání.

Mediální zastupitelství tematických stanic Atmedia si oproti září polepšilo především v mladší skupině 15-54 a v celodenním vysílání (15-54). Ve skupině diváků starších 15 let oproti září mírně ztratilo. V meziročním srovnání je ale výsledek stanic Atmedia nad úrovní října 2012, a to v průměru o cca 1,5 procentního bodu ve všech sledovaných parametrech.

Změna podílu TV skupin, X/2013 vs. IX/2013, celý den, prime-time

Změna podílu TV skupin, X/2013 vs. X/2012, celý den, prime-time

Zdroj: ATO-Mediaresearch

Podíl TV stanic v %, říjen 2013, celý den, D15+/D15-54

Zdroj: ATO-Mediaresearch

-mav-