Burda se podílí na novém byznysu

pátek, 06. prosince 2013, 11:11 Tisk MediaGuru

Po vzoru z Německa testuje druhé největší tuzemské magazínové vydavatelství Burda nové zdroje příjmů.

Vydavatelské společnosti Burda Praha a Burda Media se v tuzemsku pustily do testu nových možností zdrojů příjmů. Po vzoru z Německa, kde působí mateřská společnost Burdy, spolupracují na projektu předplacených balíčků, které na českém trhu provozuje společnost Brandnooz.

Jde o zážitkový portál se zaměřením na potraviny, pomocí kterého si mohou registrovaní uživatelé předplatit zasílání potravinových boxů, většinou obsahujících novinky na trhu. Uživatel tak dopředu neví, jaké potraviny mu budou v balíčku doručeny. Cena předplatného je přitom vždy nižší než hodnota dárků, které v boxu uživatel obdrží. 

Burda se rozhodla podílet na propagaci projektu. Její magazínové značky Apetit, Marianne, Svět ženy a Pošli recept projekt podporují marketingově a Burda zároveň vybírá potraviny, které uživatelé v boxu obdrží. Brandnooz celý projekt organizuje a zajišťuje správu a distribuci. Oba subjekty se pak o příjmy z prodeje boxů dělí.

Podle Martina Marka, šéfa Burda Digital, se Burda k projektu připojila teprve před třemi týdny. Počet registrovaných uživatelů ale zatím podle jeho slov nabíhá rychleji než v Německu.

-mav-