Šéf Media Masteru Jeneš odešel do Product Media

středa, 12. února 2014, 12:31 Lidé, Tisk, TV MediaGuru

Media Master bude mít znovu nového ředitele, Radek Jeneš odešel do své firmy.

Společnost Media Master, která zajišťuje prodej inzerce pro tituly společnosti Empresa Media, bude mít opět nového ředitele. Stávající šéf Media Masteru Radek Jeneš totiž podle informací MediaGuru.cz odešel a zamířil do své společnosti Product Media, kterou stoprocentně vlastní.

Jde tak o další změnu ve vedení Media Masteru v krátké době. Jeneš se totiž řízení ujal teprve loni na jaře, kdy firma zároveň oznámila, že přebírá prodej i tištěných titulů Empresa Media. Do té doby zajišťovala prodej reklamy pro Českou televizi a Český rozhlas a částečně pro TV Barrandov. Na jaře střídal Jeneš Víta Mikysku, který také vedl Media Master velmi krátce – jen několik měsíců od začátku roku 2013.

Vedením Media Masteru byl pověřen obchodní ředitel Ivo Jerák. Firma ale bude také muset vyřešit, kdo bude jejím jednatelem. Jeneš byl totiž vedle generálního ředitele i jednatelem firmy.

Portfolio zastupovaných médií společnosti Media Master se v průběhu loňského roku a od začátku roku 2014 proměnilo. Od poloviny roku 2013 ukončila s Media Masterem spolupráci Česká televize a od začátku roku 2014 odstoupil od exkluzivní spolupráce Český rozhlas. TV Barrandov prodává reklamu přes Media Club, mediální zastupitelství televizních stanic skupiny Prima. V roce 2012 skončilo hospodaření firmy se ztrátou 43 mil. Kč.

Media Master patří do skupiny firem spřízněných se skupinou Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa.

-mav-