Astrosat koupila vydavatele časopisu Kondice

středa, 12. března 2014, 09:58 Tisk MediaGuru

Astrosat se stala stoprocentním vlastníkem časopisu Kondice. Rozšiřuje portfolio časopisů.

Portfolio časopisů společnosti Astrosat se rozrůstá o další časopis. Management Astrosatu se domluvil na koupi vydavatelství Easy Publishing, které je vydavatelem časopisu Kondice. S Easy Publishing už v roce 2013 Astrosat navázala obchodní spolupráci. Zakladatelky vydavatelství – Patricie Honslová a Mirka Zlatníková (dříve Vopavová) – mají s Astrosatem dále spolupracovat. Vedle Kondice vydává Easy Publishing i speciály a další projekty jako  např. koncept magbook v licenci společnosti Dennis Publishing.

Časopisu Kondice se v loňském roce v průměru prodalo přes 25 tis. kusů, čtenost podle výzkumu Media projekt dosáhla 35 tis. čtenářů na vydání.

„S dnes již bývalými majitelkami Easy Publishing, Mirkou Zlatníkovou a Patricií Honslovou, bude Astrosat nadále velmi úzce spolupracovat nejen v oblasti stávajících produktů Easy Publishing, ale i v dalších aktivitách souvisejících s rozvojem současného portfolia Astrosatu,“ uvedla marketingová ředitelka Astrosatu Andrea Brunclíková.

Astrosat, která je součástí skupiny Vltava-Labe-Press, tak dále rozšiřuje dopad na časopiseckém trhu. Před koncem roku 2013 koupila tituly společnosti Sanoma Media. Ty se postupně začleňují do portfolia vydavatelství. Astrosat přejmenuje Sanoma Media na Astrosat Media.

-mav-