Český Forbes je od svého startu ziskový

pondělí, 10. března 2014, 10:04 Tisk MediaGuru

Roční obrat časopisu se pohybuje na úrovni 25-30 milionů korun.

Magazín Forbes, který v Česku vydává společnost MediaRey SE, je od svého startu ziskový, uvedl v rozhovoru pro MediaGuru.cz šéfredaktor časopisu Petr Šimůnek. Roční obrat se pohybuje na úrovní 25 mil. Kč. Jaké výše zisk tuzemská verze časopisu v loňském roce dosáhla, Šimůnek neupřesnil s tím, že výsledky za loňský rok ještě nejsou uzavřené. „Bylo to v řádech jednotek milionů korun,“ řekl a dodal, že v zisku je časopis od svého příchodu do Česka.

Pro magazín jsou „plusové“ veškeré výnosy, které získává z prodeje obsahu. Počet prodaných výtisků Forbesu přitom kontinuálně roste, v letošním lednu dosáhl zatím svého nejlepšího výsledku, když překročil hranici 17 tisíc prodaných kusů. Přes sedm tisíc z toho tvoří předplatitelé.

Magazín Forbes vstoupil do Česka na podzim roku 2011. Přivedla ho společnost Business Consulting & Media, které se uvedení časopisu podařilo v sousedním Slovensku. Firma se loni v Česku přejmenovala na MediaRey SE proto, aby mohla být převedena na akciovou společnost. Petr Šimůnek získal ve firmě nižší než 10% podíl.

Celý rozhovor  s Petrem Šimůnkem přineseme v následujících dnech.

-mav-