Žena a život má historicky nejvyšší inzertní výnos

pátek, 28. března 2014, 10:12 Tisk MediaGuru

Narozeninové vydání Ženy a život přineslo časopisu nejvyšší inzertní výnos v jeho historii.

Aktuální vydání čtrnáctideníku Žena a život, který si připomíná 20 let existence časopisu, přineslo titulu nejvyšší inzertní výnos z jednoho vydání za dobu jeho existence, uvedla pro MediaGuru.cz generální ředitelka vydavatelské společnosti Bauer Media Alena Černá. Vydavatelství ale konkrétní částku neupřesnilo.

Narozeninové vydání ženského čtrnáctideníku vyšlo rovněž v historicky nejvyšším rozsahu 255 stran, podle našeho odhadu je z toho cca 60 stran inzertních. S narozeninovými oslavami titulu, na jehož titulní stránce se objevují Táňa Pauhofová, Jana Bernášková a Michaela Maurerová, se na přední a zadní obálce spojily firmy Hyundai, Giorgio Armani a Lindt, řada kosmetických a módních značek pak inzeruje uvnitř čtrnáctideníku (Bourjois, Furla, Korres, Sephora, Intimissimi, Alo, Marina Rinaldi, Tamaris, Vichy, Debenhams a řada dalších).

Obsahově se výroční narozeninové číslo věnuje především retrospektivě v módě, kosmetice nebo kultuře. Vydání podporuje i mediální kampaň v outdooru, v rádiích, televizní sponzoring, přednostní vystavení. Oslavy jsou spojeny také se soutěžemi a slevami pro čtenářky.

Žena a život je tradičním českým lifestylovým magazínem pro ženy. V letech 2005 a 2007 titul obdržel ocenění Časopis roku. Je nejčtenějším tuzemským časopisem životního stylu pro ženy – ve druhém pololetí loňského roku představovala jeho odhadovaná čtenost na vydání 435 tisíc čtenářů. V průměru se čtrnáctideníků loni prodalo víc než 50 tisíc kusů.

Video z příprav narozeninového vydání a z historie magazínu Žena a život

-mav-