Fio banka sází na improvizaci Jakuba Koháka

středa, 23. dubna 2014, 15:37 Aktuality, Reklama MediaGuru

Česká Fio banka zahajuje novou kampaň, v níž upozorňuje na nesmyslnost placení poplatků za běžné bankovní služby. Cílí s ní na nerozhodnuté potenciální klienty.

Základem kampaně je série televizních spotů, které tvoří samostatné příběhy spojené ústředními postavami. Tou hlavní je bankéř Gigi v podání Jakuba Koháka, kterého provázejí dva věrní pomocníci – hubeňour Netto a tlouštík Brutto.

Trojice s nadsázkou ukazuje život zahraničních bankéřů v Česku, kteří zde vybírají absurdní bankovní poplatky a díky tomu mohou posílat úžasné zisky ve formě dividend svým zahraničním vlastníkům. „Společně s tím komunikujeme naše hlavní benefity, primárně nulové bankovní poplatky,“ dodává Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing  Fio banky.

Série spotů postupně představí účty Fio banky s běžnými službami zdarma, hypotéka bez poplatků a podnikatelský úvěr bez sankcí za předčasné splacení. Televizní kampaň doplní až do konce května komunikace na internetu.

Kreativní koncept agentury AG Geronimo, režie se ujal představitel hlavní role Jakub Kohák. Producentem kampaně je Savage. Mediální prostor zajišťuje agentura Médea.

-kch-