Forbes začal stavět web, přivedl tři lidi z Economie

úterý, 15. dubna 2014, 13:44 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Byznysový měsíčník Forbes začal připravovat vlastní zpravodajský web.

Byznysový měsíčník Forbes začal pracovat na tom, aby v letošním roce odstartoval svůj vlastní web. Za tím účelem už do Forbesu přicházejí tři noví lidé, a to z vydavatelství Economia. Konkrétně jde o Štěpána Horna, který pracoval v sekci datové žurnalistiky portálu iHNed.cz a dříve vedl i server Lidovky.cz, redaktora serveru iHned.cz Zdeňka Mihalca a programátora Martina Malého.

Podle šéfredaktora Forbesu a spolumajitele vydavatelské společnosti Media Rey SE Petra Šimůnka je v plánu příchod ještě dalších lidí. Kdy by mohl být web Forbesu spuštěn, zatím Petr Šimůnek odhadovat nechce, velmi pravděpodobně ale půjde o druhou polovinu letošního roku.

Redakce byznysového měsíčníku pracuje od počátku s malým počtem novinářů, příchod tří nových lidí a dalších, kteří se plánují, je tak pro firmu poměrně významným rozšířením. „Stavíme na stoprocentní kvalitě. Máme dobré, a tím pádem taky drahé fotografy, autory i grafiky. V tomto nechceme slevit ani na webu. Nechceme ho dělat levně, nechceme najímat studenty,“ řekl v nedávném rozhovoru pro MediaGuru.cz Petr Šimůnek. Uvedl rovněž, že vydavatelství dlouho start vlastního webu zvažovalo kvůli ekonomické náročnosti. „Uvědomujeme si ale, že máme sílu značky a že by byla škoda ji nevyužít,“ dodal s tím, že se spuštěním webu by mohlo přijít i rozšíření do tabletu.

-mav-