Autor textu MediaGuru
Ukončení Případů 1. oddělení zamíchalo večerní sledovaností. Na
čele je opět Kriminálka Anděl.
Ukončení seriálu Případy 1. oddělení (ČT1), jehož děj se uzavřel minulé pondělí, znamená nové postavení jednotlivých pondělních pořadů. Na pozici nejsledovanějšího večerního pondělního pořadu se vrátila Kriminálka Anděl (TV Nova), která jako jediná překonala milionovou hranici. Psychologicko-kriminální film Occamova břitva, který nabídla místo Případů 1. oddělení ČT1, sledovalo 550 tis. diváků starších 15 let, což byl v této skupině čtvrtý nejlepší výsledek večera. Případy 1. oddělení, které dokázaly přilákat v průměru 1,5 mil. diváků, teď ČT1 chybí pro následující pořad – sitcom Marta a Věra. Jeho sledovanost se v pondělí oproti minulému týdnu snížila na polovinu – z více než 700 tisíc na 380 tisíc.
| pořad | TV | začátek | tis. 15+ | rating 15+ (%) | share 15+ (%) | share 15-54 (%) |
| Kriminálka Anděl | Nova | 20:25:23 | 1011 | 12 | 24 | 26 |
| Cesty domů II | Prima | 20:15:24 | 798 | 9 | 19 | 12 |
| Kriminálka Las Vegas | Nova | 21:29:46 | 608 | 7 | 18 | 19 |
| Occamova břitva | ČT1 | 20:06:43 | 551 | 6 | 13 | 14 |
| Top Star magazín | Prima | 21:33:00 | 481 | 6 | 15 | 11 |
| Reportéři ČT | ČT1 | 22:02:26 | 379 | 4 | 14 | 13 |
| Marta a Věra | ČT1 | 21:30:59 | 379 | 4 | 11 | 12 |
| Sejdeme se na Cibulce | TV Barrandov | 21:25:26 | 336 | 4 | 10 | 5 |
| Banderovci | ČT2 | 20:05:54 | 331 | 4 | 8 | 6 |
| Partička | Prima | 22:43:52 | 266 | 3 | 15 | 18 |
| Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti | Nova | 23:20:56 | 260 | 3 | 24 | 22 |
| Kurňa, co to je? | TV Barrandov | 20:16:18 | 253 | 3 | 6 | 4 |
Zdroj: ATO-Mediaresearch
-mav-
Upozornění: Provozovatel MediaGuru.cz, společnost PHD, je řádným odběratelem dat ATO. Přejímání těchto dat a jejich další šíření bez souhlasu PHD je výslovně zakázáno.
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # TV & video # Online
Domácí tvorba zůstává hlavním tahounem televizního trhu. Český a československý obsah tvoří jen třetinu programové nabídky, na celkové
sledovanosti se ale podílí z 57 procent, upozorňuje společnost Atmedia.
Vedení a odbory České televize a Českého rozhlasu a iniciativa
Veřejnoprávně sdílí obavy ohledně vládních záměrů, které se týkají
obou veřejnoprávních médií.
Moderátor Honza Dědek v úterním vydání podcastu Čestmíra Strakatého představil novou éru své talkshow 7 pádů Honzy Dědka po odchodu z TV Prima a jejím přesunu do placeného online prostoru na platformách HeroHero a Forendors. V novém online prostředí plánuje výrazně zvolnit tempo a soustředit se na dva rozhovory týdně, na rozdíl od televizního formátu, kde musel generovat velké množství obsahu a často až dvacet hostů měsíčně. Tento model mu umožní vybírat si hosty s hlubokým příběhem, kteří by v komerční televizi nebo na trendovém YouTube nemuseli ubojovat sledovanost. Dědek se chce ve svých rozhovorech více zaměřit na osobnosti, které označuje jako legendy. Věří, že platící divák je k obsahu loajálnější a ochotnější si poslechnout i rozhovor s někým, koho doposud vůbec neznal, protože důvěřuje samotné značce pořadu. Na rozdíl od mnoha jiných tvůrců, kteří se při přechodu na paywall stahují do úspornějších podcastových studií, Dědek trvá na zachování formátu s publikem. Přiznává sice, že pronájem sálu a technický štáb jsou nákladné, ale atmosféra živého publika je pro něj klíčová. Interakce s lidmi v sále dává podle jeho slov rozhovorům jinou dynamiku, kterou v komerčním studiu nelze nahradit. Přechod z televize do vlastního projektu znamená konec omezení, která plynula z programových schémat a obchodních zájmů velkých stanic. Pochvaluje si nově nabytou dramaturgickou svobodu. Kromě předplatného zvažuje Dědek i zapojení sponzorů a product placementu. V rozhovoru s Čestmírem Strakatým zdůraznil, že český divák si musí uvědomit, že obsah zadarmo neexistuje, protože v televizi za něj platí koncesionářskými poplatky nebo časem stráveným u reklam. Paywall vnímá jako férovou dohodu, kdy divák zaplatí přímo tvůrci za kvalitu.