Prima chystá první aplikaci pro chytré TV

čtvrtek, 22. května 2014, 11:30 Internet & Mobil MediaGuru

První aplikaci pro chytré TV připravuje Prima. Chystá i vysílání reality show Hotel Paradise jen na internetu.

Prima připravuje aplikaci pro chytré televizory ke sledování videí on-line. Spustit by ji měla za několik týdnů. Na konferenci Digimedia 2014 to řekl ředitel Prima On-Line Daniel Grunt. Nová služba má být zdarma.

Prima se na poskytování aplikace dohodla s výrobcem televizorů Panasonic. Podle Grunta půjde o první podobný program, který Prima připravila. Aplikace bude zdarma, což odpovídá dosavadní strategii Primy poskytovat on-line služby bezplatně, kdy výnosy zajišťuje díky reklamě.

Jen na internetu chce pak Prima odvysílat dánskou verzi reality show Hotel Paradise. Má sloužit jako test pro další online nabídku Primy. V rámci své videotéky PrimaPlay.cz nabídne v podvečerním čase stejné díly, které běžely na dánské televizi, řekl Daniel Grunt. Budou otitulkované a budou kombinovat přímý přenos a vysílání ze záznamu. „Půjde o takový pololineární model a uvidíme, jak na něj budou lidi reagovat," přiblížil Daniel Grunt.

Takzvané smart televize jsou čím dál oblíbenější. Diváci na nich díky připojení k internetu mohou využívat různé programy a sledovat videa na vyžádání. Podobně, jako plánuje Prima, již nabízí vlastní aplikaci televize Nova. Jde o službu Voyo v televizorech LG. Česká televize vedle toho preferuje takzvané hybridní aplikace jako například u svého iVysílání. Diváci mohou využívat i například hudební aplikaci Mixer od Seznamu.cz, internetová firma nyní připravuje i další program pro svou internetovou televizi Stream.cz.

-mav-, -čtk-