euroAWK: Na CLV máme smlouvu my, ne JCDecaux

středa, 25. června 2014, 07:45 Outdoor MediaGuru

Jednatelka euroAWK Bärbel Nieten vyvrací spekulace ohledně smlouvy v pražském metru.

Bärbel Nieten, jednatelka německé outdoorové společnosti euroAWK, vyvrátila v rozhovoru pro MediaGuru.cz spekulace ohledně platnosti smlouvy společnosti euroAWK s Dopravním podnikem hlavního města Prahy o pronájmu světelných reklamních ploch (CLV) v pražském metru. euroAWK má od loňského léta uzavřený kontrakt s DPP na pronájem reklamních ploch do roku 2018. V posledních dnech se ale objevily spekulace, podle kterých by prodej ploch měla převzít společnost JCDecaux. Nieten takové informace odmítla.

„Ohledně metra se v posledních týdnech objevily různé spekulace týkající se smlouvy mezi euroAWK a Dopravním podnikem. Městský soud v Praze minulý týden potvrdil náš právní názor, podle kterého plánované převzetí naší smlouvy ze strany JCDecaux je právně neplatné. Tuto informaci považujeme za velice důležitou. Mohu Vás ujistit, že naše smlouva s Dopravním podnikem běží do roku 2018 a veškeré protichůdné informace slouží pouze k oslabení naší pozice na trhu,“ reagovala jednatelka euroAWK.

euroAWK prodává v pražském metru 1200 světelných vitrín, denně metrem cestuje víc než 1,5 mil. lidí. Vedle toho euroAWK provozuje tři tisíce billboardů a 4,5 tisíce citylightů.

Německý majitel euroAWK hodnotí první polovinu letošního roku pozitivně. „Dosáhli jsme navýšení obratu a podařilo se nám upevnit pozici na českém trhu venkovní reklamy. Přispěly k tomu i některé jednorázové pozitivní faktory, jako třeba kampaně politických stran do Evropských voleb a blížící se komunální volby, které zvýhodnily celý outdoor,“ uvedla jednatelka společnosti.

Dodala přitom, že se neobává nástupu digitalizovaných ploch, které by do budoucna mohly vytlačit tradiční outdoorové plochy. „Naopak, digitalizace může v oblasti outdooru posílit účinnost reklamního sdělení a tím docílit větší efektivity tohoto segmentu. Outdoor zůstane dlouhodobě nástrojem s vysokou schopností aktivace cílových skupin a vysokou akceptovatelnosti u klientů,“ uvedla.

-mav-