Šéfredaktorkou E15 je Zavadilová, Euro vede Půr

pondělí, 30. června 2014, 11:09 Tisk MediaGuru

Deník E15 a týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta oznamují jmenování nových šéfredaktorů.

Dvě hlavní ekonomické redakce divize Euro E15 z vydavatelství Mladá fronta budou mít od července nové šéfredaktory. Šéfredaktorkou deníku E15 byla jmenována Tereza Zavadilová, týdeník Euro bude řídit dosavadní zástupce Michal Půr. Obě redakce doposud přímo řídil ředitel divize Euro E15 Tomáš Skřivánek.  

Během posledního roku se deník E15 a týdeník Euro úzce propojily redakčně, obchodně i marketingově. Integraci má v červenci završit přestěhování ekonomické divize Mladé fronty z pražských Košíř do centrály vydavatelství v Praze-Modřanech. V novém sídle budou obě redakce sdílet společné prostory.

„Po fázi integrace nastal čas pro novou kreativitu a rozvoj samostatné identity každého z titulů. Myslím, že Tereza a Michal mohou nové impulzy jim svěřeným titulům dodat,“ řekl Tomáš Skřivánek, ředitel divize Euro E15, vydavatelství Mladá fronta.

Tereza Zavadilová pracuje v deníku E15 od jeho založení v roce 2007. V posledních čtyřech letech na pozici zástupkyně šéfredaktora. Během své předchozí kariéry pracovala v ekonomických redakcích BBC, Lidových novin a časopisu Týden.

Michal Půr přišel do týdeníku Euro loni v listopadu z pozice zástupce šéfredaktora v ČTK. V minulosti pro tuto agenturu pracoval jako její bruselský zpravodaj.

Do ekonomické divize vydavatelství Mladá fronta přišel v průběhu jara Vladan Gallistl, dlouholetý zástupce šéfredaktora časopisu Týden. Gallistl kromě zpráv o ekonomice a byznysu, které publikuje v deníku E15 i v týdeníku Euro, má na starost přípravu nového projektu Top miliardáři 2014. Jak už jsme informovali, Euro na konci září vydá speciální vydání, které přinese seznam 100 nejbohatších českých a slovenských miliardářů.

-mav-