V. Wolfová uspěla v ceně Top žena slovenského byznysu

čtvrtek, 12. června 2014, 16:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

V úterý 10. 6. byly v Bratislavě oceněny nejúspěšnější ženy slovenského byznysu. Ocenění vyhlašují Hospodárske noviny a PWC.

Cenu Top žena slovenského biznisu získala v hlasování na hnonline.sk Vanda Wolfová, ředitelka pro agenturní sektor pro český a slovenský trh společnosti Google.

Top ženou slovenského byznysu se stala Magadaléna Dobišová, generální ředitelka Skanksa.

Vanda Wolfová (Google) a Magdaléna Dobišová (Skanska)
Vanda Wolfová (Google) a Magdaléna Dobišová (Skanska)

Vanda Wolfová byla vyhlášena také v roce 2000 Ženou roku v České republice a v roce 2013 ji Hospodářské noviny zařadily do výběru nejúspěšnějších českých žen působících v zahraničí. Režisérka Věra Chytilová o Vandě Wolfové natočila dokument do série Gen.

Vanda Wolfová je absolventkou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Profesní dráhu odstartovala jako novinářka a poté tisková mluvčí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Byla prvním českým zaměstnancem globální agentury Ogilvy, spoluzakládala její místní pobočku a v roce 1994 se stala generální ředitelkou české pobočky Ogilvy Focus  (nyní Ogilvy Public Relations). V Ogilvy působila 22 let, posledních šest let pracovala v pozici regionální ředitelky Ogilvy One v Paříži, jako jediná žena v evropském vedení firmy. Tři roky byla i viceprezidentkou Asociace public relations agentur v ČR (APRA). Od začátku letošního roku působí na pozici ředitelky pro agenturní sektor (head of agency) pro český a slovenský trh společnosti Google.

-kch-