Praha spustí od podzimu online kampaň v zahraničí

pondělí, 21. července 2014, 13:48 Reklama MediaGuru

Letos investuje Praha do mediálního prostoru na svou online propagaci 22 milionů korun.

Letos na podzim spustí Praha propagační kampaň na sociálních sítích a internetu v zahraničí. Kreativní koncept připraví agentura Havas Worldwide Prague, která zvítězila v nedávném výběrovém řízení. V průběhu nadcházejících měsíců vzniknou spoty a vizuály orientované na všechny důležité zdrojové trhy – Německo, Rusko, Velkou Británii, Itálii, Nizozemsko, USA, Čínu, Izrael, Jižní Koreu a Japonsko.

„Jedná se o vůbec první ucelenou online kampaň Prahy, která vychází z popudu Pražské informační služby – Prague City Tourism – a jejíž kreativní složku pro nás vytvoří agentura Havas Worldwide Prague. S agenturou jsme podepsali smlouvu na tři roky,“ uvádí ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism Nora Dolanská.

Agentura Havas Worldwide Prague vytvořila kreativní koncepci reklamních kampaní, její textové a výtvarné zpracování, pro využití na webu a sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest, Instagram nebo Foursquare. Pojetí kampaně má reflektovat individualitu každého návštěvníka i zážitků, které Praha může nabídnout.

„Nezaměřujeme se pouze na romantické pohledy na Prahu, ale chceme ukázat skutečný život například prostřednictvím dvou fotek, které fungují ve svém kontrastu. Hlavní myšlenkou kampaně je, že Praha je ideální městskou destinací, která splní snad všechna očekávání svých návštěvníků,“ říká Digital Creative Director Havas Worldwide Prague Pavel Vincenc.

Propagace se bude zaměřovat na pět hlavních témat, kterými jsou gastronomie, kultura, romantika, nakupování a Praha jako ideální město pro aktivní turistiku. Grafické ztvárnění kampaně přímo vychází z manuálu destinační značky Praha, kterou loni vytvořila společnost Dynamo Design.

Kampaň se naplno rozběhne na podzim, kdy by měla z dalšího tendru ve výši 42 milionů korun vzejít mediální agentura. Spolupráce by byla opět uzavřena na tři roky. Z celkového objemu finančních prostředků bude mít vítězná agentura ještě letos k dispozici 22 milionů korun.

-kch-