Šéfredaktorem týdeníků 5plus2 je Petr Škarda

úterý, 26. srpna 2014, 23:11 Lidé, Tisk MediaGuru

Mafra se rozhodla pro změnu ve vedení redakce bezplatných regionálních týdeníků 5plus2.

Novým šéfredaktorem regionálních týdeníků 5plus2 mediální skupiny Mafra se stává dosavadní vedoucí krajské redakce MF Dnes v Hradci Králové Petr Škarda. Jeho předchůdce Jan Korbel se přesunuje na pozici zástupce šéfredaktora a hlavního editora 5plus2.

Petr Škarda v minulosti působil na pozicích redaktora, editora a vedoucího redakce například v Brněnském deníku Rovnost nebo v jihomoravských vydáních regionálního týdeníku Sedmička. Ve vydavatelství Mafra pracoval v posledních třech letech.

„Potvrzuje se, že v regionální žurnalistice je velký potenciál, a věřím, že s kolegy z regionálních redakcí vydavatelství Mafra posuneme 5plus2 o další kus dál. Ještě více se zaměříme na příběhy, rozhovory, praktické informace a pozitivní příklady z blízkého okolí našich čtenářů. Chceme být srozumitelní, přátelští a zábavní,“ řekl Škarda, který bude jako šéfredaktor řídit titul převážně z brněnské redakce.

Týdeníky 5plus2 vycházejí v 71 mutacích v nákladu cca 820 tisíc výtisků (průměr leden-červen 2014 podle ABC ČR). „K 1. červnu letošního roku dokončila Mafra fúzi s předchozím vydavatelským subjektem titulu 5plus2, a tak nyní může týdeník i s novým šéfredaktorem plně rozvíjet,“ řekl Štěpán Košík, předseda představenstva Mafra.

Týdeník 5plus2 začal vycházet v březnu 2012 ve vydavatelství AGF Media. Poté, co se skupina Agrofert stala vlastníkem společnosti Mafra, se Mafra sloučila s AGF Media, která zanikla. Podle výsledků za rok 2013 skončilo loni bývalé vydavatelství týdeníků AGF Media ve ztrátě 68 mil. Kč.

-mav-