Český Impuls zahájí vysílání v neděli 28. září

čtvrtek, 25. září 2014, 12:49 Aktuality, Rádio MediaGuru

Nová stanice Český Impuls plánuje na neděli 28. září slavnostní zahájení vysílání. „Naše sesterská stanice hraje českou populární hudbu především z 60. až 80. let. Nechybí česká country, folk a trampské písničky. Každou hodinu vysíláme zprávy,“ říká k programu nové stanice, která vznikla na podporu české hudby, generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák. Cílem vysílání je oslovit jak muže, tak ženy nad 50 let, kteří žijí v menších městech. Program je primárně zaměřen na skupinu posluchačů v důchodovém věku nebo těsně před ním.

Na Českém Impulsu vysílají moderátoři z Rádia Impuls, například Ivo Apfel, Jan Benešovský, Martin Košík či Alexander Hemala, který uvede nejlepší scénky českých humoristů.

„Zpravodajské relace pro novou stanici připravuje redakce Rádia Impuls. Na Českém Impulsu vysíláme některé rubriky známé z programu Rádia Impuls, např. Máme Česko rádi nebo Písničky z Impulsovic krabičky, které do vysílání vybírají Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová a další populární zpěváci“, doplnil informace o programu vedoucí projektu Ludvík Pospíšil. 

V Čechách je vysílání šířeno na středních vlnách AM 981 kHz z vysílače Líbeznice. V Praze a okolí je možné naladit Český Impuls i v digitální televizi v regionální síti 4 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. Navíc je v hlavním městě signál šířen také v rámci experimentálního vysílání digitálního rozhlasu DAB z vysílačů Strahov a Žižkov. K jeho poslechu je nutný přijímač podporující normu DAB+. Vysílání probíhá rovněž na internetu.

-kch-