Déčko zdvojnásobilo od zahájení divácký podíl

pondělí, 01. září 2014, 17:50 TV MediaGuru

Dětský kanál České televize slaví své první narozeniny. Na podzim uvede nové formáty.

Dětský kanál České televize Déčko za první rok své existence zhruba zdvojnásobil podíl na sledovanosti v dětské cílové skupině ve věku 4 až 12 let. Zatímco loni v září, tedy první měsíc po spuštění, divácký podíl činil 13,04 %, letos v srpnu to bylo 25,67 % dětí. ČT:D za celý rok vykázala průměrný divácký podíl 20,82 % diváků ve věku 4 až 12 let. Nejvíce podíl rostl v období letních prázdnin.

Vývoj podílu sledovanosti ČT:D ve skupině 412 let (9/2013  8/2014)

CTD
Zdroj: ATO-Mediaresearch

„V prvním roce vysílání dětského kanálu jsme odvysílali dvakrát více hodin premiérových pořadů pro děti z vlastní tvorby České televize, než tomu bylo ve srovnatelném období před zahájením vysílání Déčka, což je i vzhledem k tomu, za jak rekordní čas nový kanál vznikl, velký skok,“ řekl výkonný ředitel kanálu Petr Koliha. Od zahájení vysílání kanálu ČT:D Česká televize vyrábí třikrát více pořadů pro děti a mládež. Toto číslo by mělo dále narůstat.

Na podzim ČT:D uvede nové formáty, mezi nimi například výuku angličtiny s Hurvínkem, populárně naučný seriál o divokých kočkách Kocour Mour poznává své příbuzné, nevážný pořad o vážné hudbě s Adamem Mišíkem Filharmonici na ulici či pořad Písničky doktora Notičky, v němž bude skupina Chinaski léčit nemocné písničky. Další nové pořady navazují na již stávající: (Vel)Mistr E je volným pokračováním cyklu pohádkové etikety pro děti, který ČT:D vysílá od září loňského roku pod titulem Mistr E, pořad Jogínci v přírodě přesouvá cvičení jógy ze studia pod širé nebe. Nového pokračování se dočkal i seriál Štaflík a Špagetka.

Písničky doktora Notičky

Ordinace doktora Noticky

Kocour Mour poznává své příbuzné

Kocour Mour

ČT:D začala vysílat loni na konci prázdnin, vysílá od 6:00 do 20:00, ve večerních hodinách vysílá na stejném vysílacím kmitočtu kulturní kanál ČT art. Stanice ČT:D je určena dětem od 4 do 12 let. K sedmi pilířům vysílání patří hraná a animovaná tvorba, zábavné vzdělávání, magazíny, zábavné a soutěžní pořady, zpravodajství a publicistika, sport a cvičení. ČT:D od svého počátku spolupracuje s volným uskupením tvůrců dětské tvorby a odborníků působících v oblasti péče o děti – tzv. Déčkolegiem.

Dětské pořady nabízejí na českých obrazovkách i další televizní kanály. O 1. září spustila pravidelné ranní pásmo animovaných pohádek televize Prima. Pod názvem Primáček láká dětské diváky na japonské pohádky Gormiti – Vládci přírody a Jewelpet: Zvířátka z drahokamu. Dětské pásmo pro děti má ve svém programu i televize Barrandov v podobě Animáčka, který vysílá každý den od 7:00 do 9:00. Dětské pásmo je také součástí vysílání TV Smíchov, pořad Smíškové se vysílá každý den v podvečer po 18:00, následující den ráno se opakuje.

-čtk-, -kch-