RF Hobby vstoupí na trh pánských měsíčníků

úterý, 30. září 2014, 15:57 Tisk MediaGuru

Další novinkou vydavatelství RF Hobby je po ženském týdeníku měsíčník pro muže.

Vydavatelství RF Hobby uvede na trh nový pánský magazín. Po ženském týdeníku Můj čas na kafíčko, který zahájil na konci září, následuje další titul, kterým se vydavatelství bude chtít prosadit v nových segmentech tiskového trhu. První vydání pánského měsíčníku Guru se má v prodeji objevit na začátku listopadu. Do konce roku pak vyjde ještě jedno číslo.

RFHobby

Rozhodnutí RF Hobby je do určité míry překvapivé, segment pánských titulů nepatří v Česku k nejsilnějším. Vydavatelství chce novinkou zamířit na movitější cílovou skupinu mužů starších 45 let, podnikatele, kteří jsou dobře situovaní, rádi cestují, mají v oblibě technologické novinky a značky.

Měsíčník je plánován v rozsahu 150 stran a v tištěném nákladu 30 tis. výtisků. Prodávat se má za 79 Kč, pro předplatitele je cena zvýhodněná o 10 korun. Ceníková cena inzertní celostrany představuje 149 tis. Kč. Zadavatelům, kteří vyžadují umístění inzerce v první třetině časopisu, vydavatelství nabízí umístění na předních pozicích – první, druhá a třetí celostrana nebo dvoustrana. RF Hobby také zařazuje formáty s garantovaným umístěním na redakčních stranách.

Jasnou jedničkou v segmentu pánských magazínů je Maxim (Burda Praha), kterého se v prvním letošním pololetí v průměru prodalo 31,5 tis. výtisků každý měsíc. Časopis ForMen (Mladá fronta) prodával podle ABC ČR v prvním pololetí necelých 8 tis. výtisků. Prodeje licenčního magazínu Esquire (Bauer Media Praha) nejsou auditovány ABC ČR. Podle posledních dostupných dat, které vydavatelství uvádí na svých internetových stránkách, nepřekračují prodeje Esquiru hranici 10 tisíc výtisků.

-mav-