Economia ukončí placený internetový deník Insider

pondělí, 13. října 2014, 07:09 Internet & Mobil MediaGuru

Insider po třech letech skončí, Economia pro placený obsah upřednostňuje značku Hospodářské noviny.

Economia ukončí vydávání placeného deníku Insider. Internetový titul začal vycházet před třemi lety vedle zpravodajského serveru Aktuálně.cz. Uvedl to dnes server Lupa.cz s odvoláním na generálního ředitel vydavatelství Romana Latuskeho. 

"V rámci naší strategie budeme chtít placený obsah do budoucna zastřešit primárně pod značku Hospodářské noviny/ihned.cz. Oproti tomu bude zpravodajský portál aktualne.cz zaměřen na širokou cílovou skupinu a zcela volně přístupný," cituje Lupa.cz šéfa vydavatelství. 

Economia již na konci září zpoplatnila na webu články Hospodářských novin a zpravodajského portálu ihned.cz. Zdarma je měsíčně desítka příspěvků, další jsou k dispozici jen pro předplatitele. Současné předplatitele Insideru chce vydavatelství do konce roku přesunout na nabídku Hospodářských novin. 

Deník Insider vznikl jako placená část vydávaného zpravodajství vedle volně dostupného portálu Aktuálně.cz. Insider se snažil přicházet s exkluzivními texty pouze pro předplatitele. Vycházel elektronicky, v aplikacích s operačními systémy Android a iPhone a na elektronických čtečkách Kindle. První šéfredaktorkou byla tehdejší redaktorka Aktuálně.cz Sabina Slonková. 

Součástí vydavatelské skupiny Economia se Insider stal loni po převzetí společnosti Centrum Holdings, která oba zpravodajské weby provozovala. Na jaře 2013 měl Insider 1400 předplatitelů, letos v únoru to bylo podle údajů Economie více než tisíc osob.