Roman Stolejda odchází z mediální skupiny Mafra

pondělí, 13. října 2014, 19:23 Lidé, Tisk MediaGuru

Obchodní ředitel tištěných titulů Mafry opouští skupinu zhruba po roce a půl.

Roman Stolejda, který od března zastává ve skupině Mafra funkci obchodního ředitele tištěných titulů, ze společnosti podle informací MediaGuru.cz odejde. Na odchodu se měl dohodnout v pondělí 13. října 2014. Vedením obchodu tištěných titulů má být podle našich informací pověřen Jiří Otevřel. Mafra odchod Romana Stolejdy a jmenování Jiřího Otevřela potvrdila v úterý odpoledne s tím, že od roku 2015 spojí obchodní týmy pro printové a digitální tituly.

Roman Stolejda přišel do skupiny Mafra v červnu 2013, a to na pozici ředitele obchodního týmu Mafra Digital Regio, kde zodpovídal za rozvoj obchodní sítě pro prodej produktů Topkontakt.cz, zaměřené na klienty ze segmentu malého a středního podnikání.

Od letošního března byl jmenován obchodním ředitelem tištěných titulů – zastřešoval a koordinoval centrální i regionální obchodní týmy pro tituly MF Dnes, Lidové noviny, Metro a 5+2 s cílem stabilizovat inzertní obraty a zkonsolidovat celostátní i regionální prodej.

Roman Stolejda má dlouholeté zkušenosti s mediálním trhem, zejména v oblasti regionálního prodeje. Sedm let pracoval ve vydavatelství Vltava-Labe-Press (2001-2008), kde měl na starost regionální inzerci, a to na pozici obchodního ředitele. Poté čtyři roky (2008-2012) z pozice CEO vedl společnost Mladá fronta Sedmička, která vydávala regionální týdeníky Sedmička. V mediální skupině Mafra se zaměřil i na národní prodej.

-mav-