ČT vrátí na obrazovky pořad Zpívá celá rodina

úterý, 25. listopadu 2014, 15:48 TV MediaGuru

Česká televize začne v lednu natáčet novodobou sérii první hudební tuzemské reality show.

První česká talentová reality show, pořad Zpívá celá rodina, zažije návrat na televizní obrazovku. Česká televize začala připravovat sérii, kterou v příštím roce natočí s Václavem Koptou brněnské televizní studio.

Námět pořadu Zpívá celá rodina vznikl před více než čtyřmi desítkami let v brněnském studiu Československé televize. Na obrazovce se tak tehdy objevila svého druhu první talentová reality show u nás. „Rádi na tuto tradici navazujeme, jakkoli jsme samozřejmě celý pořad zaktualizovali a pojali jej moderně. Už loni se ukázalo, že diváci české původní formáty vítají. V době, kdy se jeden dva modely pěveckých soutěží šíří po celém světě, je návrat k něčemu jedinečnému, byť silně historickému, osvěžující,“ říká kreativní producent ČT David Ziegelbauer.

Soutěž spojenou s televizní zábavou sedmdesátých let připomněla Česká televize novým dílem v rámci retro návratů už loni, během oslav svého šedesátého výročí.

„Pořad Zpívá celá rodina není možné pojmout jako čisté retro. Současně by se ale měl výrazně lišit od všech probíhajících talentových show na jiných televizích. Jeho cílem není zásobovat hudební vydavatelství novými talenty. Zpívá celá rodina totiž není pouze o míře talentu. Jde tu také o odvahu a spolupráci mezi generacemi. A o to, jak daleko až může rodina v soutěži dojít, když se její hlasy spojí,“ doplňuje Václav Kopta.

V pěvecké soutěži, v níž se v každém dílu utkají tři rodiny, zazpívají zástupci tří generací. Písničky si soutěžící vybírají sami. Dramaturgie pořadu pouze dohlíží na to, aby se neopakovaly. Jedinou podmínkou je, aby všichni zpěváci, kteří v pořadu zazpívají za doprovodu živé kapely, byli amatéři. Každý z rodinných týmů pak bude mít svého patrona z řad profesionálních zpěváků.

V těchto dnech Česká televize vyzvala diváky, aby svoje rodiny do soutěže přihlásili. První díl se bude točit už začátkem ledna.

-mav-