Autor textu MediaGuru
Bývalý šéfredaktor Hospodářských novin nebo MF Dnes Petr Šabata se
přesouvá do deníku Sme.
Slovenský deník Sme vydavatelství Petit Press má nové vedení. Podle serveru O médiách.com se novým zástupcem šéfredaktora deníku Sme stal Petr Šabata, který je v současnosti šéfredaktorem regionálních týdeníků Korzár (vydává také Petit Press).
Deník Sme už před týdnem oznámil, že novou šéfredaktorku deníku je Beáta Balogová z týdeníku The Slovak Spectator, který rovněž patří vydavatelství Petit Press.
Balogová a Šabata tak ve vedení nahrazují Matúše Kostolného a Tomáše Bellu, kteří po oznámeném vstupu finanční skupiny Penta do Petit Pressu, deník opustili. S nimi podalo výpovědi cca 50 dalších redaktorů, společně založili nový Projekt N.
Petr Šabata v Česku naposledy vedl deník Hospodářské noviny (2011-2013). Před tím byl šéfredaktorem regionálních médií ve společnosti PPF Media. Působil i jako šéfredaktor předního slovenského deníku Pravda a také jako šéfredaktor Mladé fronty Dnes.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Většina Čechů je přesvědčena, že čtení u dětí v posledních letech
oslabuje. Podle průzkumu agentury Stem/Mark za tím stojí především
digitální technologie.
Řízení redakcí ve vydavatelství, pod který patří tuzemská edice
magazínu Forbes, je Irena Cápová.
# Aktuality # Lidé # Marketing
Do čela marketingové komunikace skupiny Packeta přišel Jiří Pudil.