Uživatelé internetu hledají zprávy na Novinkách a Nově

pondělí, 16. února 2015, 10:50 Internet & Mobil, TV MediaGuru

Alespoň nějaký zdroj zpravodajství denně sleduje 9 z 10 Čechů, kteří přistupují na internet.

Nejčastějším denním zdrojem zpravodajství je pro internetové uživatele server Novinky.cz a televize Nova. Alespoň nějaký zdroj zpravodajství denně sleduje 9 z 10 Čechů, kterým je více než 15 let a přistupují k internetu. Čtení zpráv na mobilních telefonech je stále ještě doménou mladších a vzdělanějších uživatelů. Ukazuje to aktuální studie Zpravodajství a zpravodajské weby 2014, kterou realizovala společnost Mediaresearch. Zúčastnila se jí tisícovka respondentů z internetové populace Českého národního panelu starší 15 let.

Častým zdrojem zpráv je také první program České televize (33 %) a server iDnes.cz (32 %). Sociální síť Facebook je podle výzkumu Mediaresearch sedmým nejvyužívanějším zdrojem informací.

Zpravodajstvi

Výzkum dále přinesl výsledky sledovanosti jednotlivých mediatypů v závislosti na sociodemografických ukazatelích. Napříč různými mediatypy se ukazuje, že ti respondenti, kteří sledují denně zprávy v televizi (bez ohledu na konkrétní televizní stanice), jsou věkově spíše starší a mají nižší dosažené vzdělání, zatímco zprávy v mobilním telefonu jsou na denní bázi využívány spíše mladšími a vzdělanějšími uživateli. Konzumenti zpravodajství v rádiu a v novinách jsou pak z hlediska věku a vzdělání velmi podobní.

Zpravodajstvi_demografie

-mav-