Vlastník Eurosportu získal práva na čtyři olympiády

pondělí, 29. června 2015, 15:43 Aktuality, TV MediaGuru

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v pondělí oznámil, že veškerá televizní a multiplatformní vysílací práva v Evropě pro čtvery olympijské hry v letech 2018–2024 udělil společnosti Discovery Communications, která je vlastníkem společnosti Eurosport. Discovery a Eurosport nabízejí v jednotlivých zemích v průměru deset kanálů.

Společnost Discovery získala výhradní práva v hodnotě 1,3 miliardy eur pro všechny platformy včetně zdarma předávaného televizního vysílání, placeného televizního vysílání, přenosů po internetu a pro mobilní telefony ve všech jazycích v 50 zemích a teritoriích na evropském kontinentu (včetně Česka). V souladu s požadavky MOV a místních trhů se společnost Discovery zavázala k vysílání z letních olympijských her v rozsahu nejméně 200 hodin a nejméně 100 hodin ze zimních olympijských her v rámci zdarma šířeného televizního vysílání v době her. Discovery bude udělovat částečné sublicence v mnoha zemích Evropy.

Dohoda se týká XXIII. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu v roce 2018, XXXII. letních olympijských her v Tokiu v roce 2020 a olympijských her v letech 2022 a 2024, jejichž hostitelská města ještě nebyla zvolena. Nejbližší olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro budou na českém území vysílat Česká televize a Nova: ČT na volně šířených kanálech, Nova na placených.

ČT situaci kolem vysílacích práv pro další hry vyhodnocuje. "Samozřejmě se budeme snažit zprostředkovat divákům olympijské hry v našem volně dostupném vysílání a v kvalitě, na kterou jsou od České televize zvyklí," sdělila ČTK mluvčí Alžběta Plívová.

-mav-