Pražský deník zavádí distribuci pomocí pytlů

pondělí, 25. dubna 2016, 00:10 Tisk MediaGuru

Relaunch Pražského deníku provází i nová forma distribuce pomocí plastových pytlů.

Od pondělí 25. dubna vychází Pražský deník společnosti Vltava-Labe-Press v nové podobě. Mění se design, obsahová skladba i layout listu. Současně se změnami v tištěné verzi se mění i web prazsky.denik.cz. Menších grafických změn dozná také všech dalších 70 regionálních vydání Deníku.

Distribuční novinkou, která má přilákat zvýšený zájem Pražanů, je rozmístění speciálních plastových pytlů na tisíc míst po celé Praze. Tisíc distribučních pytlů bylo v průběhu noci z neděle na pondělí instalováno po Praze na sloupech tramvajového vedení, na telefonních budkách, na lavičkách a na dalších místech. Za vhození 10 korun si mohou Pražané titul koupit.

Distribuční pytle jsou běžné v Rakousku a ve Švýcarsku, ale v České republice budou použity poprvé. Na mnoha místech v Praze budou Deník prodávat kolportéři a noviny budou k dostání také v běžné síti prodejen tisku a rovněž prostřednictvím předplatného.

Distribuční pytel Pražského deníku na zastávce.
Distribuční pytel Pražského deníku na zastávce MHD.
Distribuční pytel Pražského deníku na plotě.
Distribuční pytel Pražského deníku na plotě.

Vedení Vltava-Labe-Press na čtvrteční tiskové konferenci uvedlo, že celkově bude Pražský deník k dispozici na 3 tis. místech a že počítá rovněž s adresnou distribucí předplatitelům časopisů sesterské společnosti Astrosat Media.Tištěný náklad zároveň navyšuje na 70 tisíc kusů a prodejní cenu snižuje z 16 Kč na 10 Kč.

„Postavení Deníku v Praze neodpovídá potenciálu, který Deník na pražském trhu má. Deník je všude jinde v republice buď lídr trhu, nebo je v žebříčku čtenosti druhý, maximálně třetí. V Praze chceme zásadně vylepšit své postavení, čímž posílíme Deník jako celek a upevníme tak své postavení nejčtenějších seriózních novin. Proto při startu Pražského deníku zlepšujeme obsah a strukturu i ostatních vydání Deníku. Obsah připravujeme ve spolupráci s týmem magazínu Dotyk a s redakcemi sesterského vydavatelství Astrosat Media. Využíváme tak potenciál druhého největšího vydavatelství v ČR,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel vydavatelství VLP Michal Klíma.

Projekt přeměny Pražského deníku řídí Roman Gallo. „Pražský deník je list pro ty, kteří v Praze žijí nebo pracují a bezkonkurenčně nejvíce prostoru je věnováno pražským tématům. Ale na rozdíl od dřívějška to není jen deník o Praze, ale hlavně deník pro Pražany,“ uvedl.

Pražskému deníku v hlavním městě aktuálně náleží desátá příčka ve čtenosti (odhadovaná čtenost na vydání 17 tis. čtenářů). Průměrný prodaný náklad není znám, odhaduje se na cca tisíc kusů.

O nové podobě Pražského deníku jsme psali také zde.

-mav-