Twitter upravuje pravidla pro počítání znaků

úterý, 24. května 2016, 21:40 Internet & Mobil MediaGuru

Pozorovatelé označují připravované změny za nejvýraznější v desetileté existenci firmy.

Komunikační síť Twitter dá v příštích měsících svým uživatelům více prostoru pro osobní vyjádření. Nově přestane do limitu 140 znaků u zpráv, tweetů, započítávat multimediální odkazy, jako jsou fotografie, videa, či jména těch, kterým je zpráva určena jako odpověď. Rozhodnutí je další snahou firmy zjednodušit služby a přilákat více uživatelů. Změny by měly nastat v následujících měsících, oznámila společnost na svém blogu.

Do limitu 140 znaků se nebudou započítávat ani jména uživatelů uvedená v tweetu, který je k nim adresován. Zároveň už nebude nutné umísťovat tečku před uživatelské jméno v případě, že tweet tímto uživatelským jménem začíná. Uživatelé twitteru také budou moci nově citovat nebo retweetovat své starší tweety, což dosud nebylo možné. Budou se tak moci vrátit ke starším tématům, která mohla dříve zůstat nepovšimnuta. Nyní bude možné přidat k nim nový komentář.

Twitteru se nedaří výrazněji zvýšit počet uživatelů své služby. Počet aktivních uživatelů je méně než pětinový ve srovnání s počtem aktivních uživatelů konkurenční sítě společnosti Facebook. Celosvětově dosahuje počet uživatelů výše 310 milionů (aktivní uživatelé měsíčně).

Nynější změna je podle analytiků zřejmě největší úpravou, ke které firma ve své desetileté historii sáhla. Twitter začal jako služba zasílání krátkých zpráv, které mají nejvýše 140 znaků, aby se vešly do SMS. V uplynulých letech firma zavedla jen drobná vylepšení toho, jak její služba vypadá.

Akciím Twitteru se v letošním roce příliš nedaří, zejména kvůli stagnaci růstu počtu uživatelů. Od počátku roku ztratily asi 40 procent hodnoty.

-čtk, -mav-