Rockaway vytváří Mall Group, v čele je Havrlant

pondělí, 25. července 2016, 08:11 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Investiční skupina Rockaway dokončila převzetí sítě nákupních galerií Mall. Vzniká nové seskupení Mall Group, v jehož čele stojí Jakub Havrlant a které obsahuje i specializované e-shopy z dosavadního portfolia Rockaway.

Mall Group se vedle tuzemského trhu bude soustředit na region střední a východní Evropy, kde chce upevňovat pozici lídra. V jejím portfoliu je nákupní galerie Mall, včetně svých zahraničních zastoupení a specializované e-shopy z dosavadního portfolia: CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

„Cílíme nejen na Čechy, ale i v evropský region a budeme se snažit vytvořit zásadní projekt v rámci evropské internetové ekonomiky,” uvedl Jakub Havrlant.

Ondřej Fryc, původní zakladatel a CEO skupiny Netretail, do které patří Mall.cz i jeho zahraniční pobočky, odchází z exekutivy do advisory boardu Mall Group.

Na úrovni Mall Group vzniká nový management tým, který má pro tento rok cíl podpořit Mall.cz i jeho zahraniční pobočky v dosažení vytyčených cílů pro letošní vánoční sezonu.

Směrem k zákazníkům budou i nadále fungovat všechny značky tak, jak je lidé znají. Mall Group je jméno holdingu.

Cenový srovnávač Heureka, který se stal členem Rockaway nedávno, pod Mall Group nespadá. Heureka má vlastní vedení a oproti Mall Group odlišnou strategii i cíle a proto nemáme v úmyslu jakkoliv jí propojovat s Mall Group.

Transakci realizovala investiční skupina Rockaway s finanční podporou Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a skupiny PPF.

-mav-