Kaufland uvádí nové privátky: K-Bio a K-take it veggie

středa, 02. listopadu 2016, 10:39 Aktuality, Marketing MediaGuru

Obchodní řetězec Kaufland uvedl koncem října do své nabídky dvě nové privátní značky, kterými reaguje na zvýšenou poptávku zákazníků po vegetariánských, veganských a ekologických produktech. Značky K-Bio a K-take it veggie jsou nyní dostupné ve více než 120 prodejnách.

Nové privátní značky Kauflandu
Nové privátní značky Kauflandu K-Bio a K-take it veggie

V první vlně spuštění obsahuje produktová řada značky K-take it veggie 27 vegetariánských či veganských výrobků, například jemné pomazánky, pikantní nápoje, „masa bez masa“, tofu či hotová jídla. Značka K-Bio, která doplňuje stávající bio sortiment, zahrnuje 88 produktů z oblasti mléčných výrobků, těstovin, nealkoholických nápojů, a obilovin. Zatím jsou dodavatelé privátních značek jen ze zahraničí, do budoucna je však možné, že Kaufland naváže spolupráci i s tuzemskými dodavateli. Po vyhodnocení úspěšnosti první vlny je možné, že se stávající sortiment obou značek bude rozšiřovat.

Produktová řada K-take it veggie
Produktová řada K-take it veggie

Nové značky podporuje kampaň prostřednictvím letáků a komunikace na internetu. „Zda-li půjdeme i do televize, ukáže čas, ale nabízí se to,“ zmínil Michael Šperl, tiskový mluvčí Kauflandu. S veganskými, vegetariánskými a bio výrobky cílí řetězec na širokou veřejnost.

Značky K-take it veggie a K-Bio představují další počin Kauflandu v oblasti privátních značek. V létě svůj sortiment rozšířil o produktovou řadu K-Lactosefree, jež označuje výrobky se sníženým obsahem laktózy. Pod privátními značkami nabízí 15 % svého zboží, nejvíce boduje značka K-Classic či značka masa Naši řezníci. Na vánoční a velikonoční svátky zařazuje prémiovou značku Exquisit.

Privátní značky, které jdou vstříc speciální výživě, jsou poslední dobou trendem i u jiných obchodních řetězců. Albert nabízí například Albert Free From nebo Albert Veggie, Tesco zase Tesco Free From, Billa má značku Naše bio.

O privátních značkách na českém trhu se můžete dočíst více zde.

-stk-