Media Club uvádí prodejní balíček s HbbTV

pondělí, 30. ledna 2017, 07:00 TV MediaGuru

Media Club zavádí nový reklamní balíček, propojuje online s HbbTV reklamou.

Obchodní zastupitelství Media Club zavádí novou klientskou nabídku. Standardní online balíček je rozšířen o přehrání videospotu v HbbTV. Kombinace má klientům přinést větší zásah cílové skupiny a možnost zasáhnout bonitnější část populace.

„HbbTV je pro nás v letošním roce klíčovou platformou, kde bychom rádi zdvojnásobili tržby, proto přicházíme s novým produktem, který je určen pro všechny klienty, kteří mají bonitnější klientelu nebo hodnotí kampaně počtem oslovených klientů,“ říká Ladislav Dianiška, ředitel obchodního zastupitelství Media Club.

Stávající balík Prima pack Videospoty kombinuje přehrání videospotů na počítačích, mobilech a tabletech. Nový balík je doplněn o přehrání videospotů v Prima Play aplikaci na HbbTV, což stávající inventory rozšiřuje o 25 %. Průměrně televizi s HbbTV sledují dva diváci (resp. 1,94).

„Zadavatel, který tento balíček využije, nemusí pro HbbTV část tvořit samostatnou aplikaci. Videospot se v HbbTV přehraje, ale svou funkčností a zobrazením se podobá klasickému reklamnímu spotu v terestrickém vysílání. Vytvoření speciální aplikace však klientům doporučujeme, spot má pak přidanou hodnotu a uživatel je motivován kliknout a dostat se k dalším informacím,“ doplňuje Ladislav Dianiška.

Media Club realizoval první kampaně v HbbTV v září 2015, využívaly formátu tzv. červeného tlačítka, které se zobrazovalo v pravém dolním rohu televizní obrazovky. Například jedna z prvních kampaní pro společnost Vodafone trvala jeden týden v září a červené tlačítko oslovilo 620 000 diváků.

V polovině loňského ledna na stanicích FTV Prima běžela kampaň klienta BMW Group Česká republika, která kombinovala už tři reklamní formáty. Začátkem května Media Club poprvé na HbbTV využil formát Switch-in. Počet zájemců o otestování produktu klienta O2 byl tehdy trojnásobný oproti stanoveným cílům.

Na konci roku byla vyvinuta speciální aplikace XXL Streamer pro streamování z eventů, kdy se diváci stiskem červeného tlačítka dostanou přímo do živého vysílání. Další klienti, kteří již ve svých kampaních otestovali HbbTV, jsou například Ikea, MasterCard, KB, Sazka, Škoda, Hyundai, Visa, Tchibo, Česká pojišťovna.

-mav-